Jump to content

Wikimedia Foundation Confidentiality Agreement for Nonpublic Information

From Wikimedia Foundation Governance Wiki
This page is a translated version of the page Legal:Confidentiality agreement for nonpublic information and the translation is 80% complete.

Gizlilik anlaşması-Kamuya açık olmayan bilgiler

Kritik ve değerli hizmetler sağladınız ve Vikimedya hareketini desteklediniz. Projelerimizin başarısı sizin gibi yetkin Vikimedya topluluğu üyelerine bağlı. Bunun bir sonucu olarak, özel kullanıcı bilgileri de dahil olmak üzere kamuya açık olmayan gizli bilgiler size emanet edilebilir. Bu anlaşma sizinle Vikimedya Vakfı arasında bu bilgileri korumak için karşılıklı bağlılığımızı yansıtır. Bu belge dijital olarak imzalanır ve gönderilir, yaşınızın en az X yıl olduğunu doğrulayınız ve sizin ve Vikimedya Vakfı arasındaki gizlilik anlaşmasını gözden geçirip anlaşmayı onaylayınız

Kamuya açık olmayan bilgiler. Kamuya açık olmayan bilgiler özel bilgilerdir, özel kullanıcı bilgilerini içerirler. Bu bilgilere yetkili Vikimedya topluluğu üyesi olarak size verilen araçları kullandığınızda ya da diğer üyeler vasıtasıyla ulaşabilirsiniz. Kamuya kapalı bilgiler Wikimedya gizlilik politikası ile belirlenen "kişisel bilgiler", IP adresleri ve diğer kamuya açık olmayan kişi tanımlama bilgileri içerir. Bir kullanıcının Vikimedya projelerinde kamuya açık olarak yaptığı bir kullanıcı hakkındaki bilgileri içermez.

Kamuya Açık Olmayan Bilgilerde İstisnalar

Nonpublic personal data does not include any information which (a) was publicly available at the time of disclosure; (b) became publicly available after disclosure without breach of this policy by you; (c) was in your possession before disclosure, as evidenced by your written records, and was not part of an earlier confidential provision of a Wikimedia policy; or (d) is required by law to be disclosed by you, but you promise to give the Wikimedia Foundation prompt notice of such legal requirement and comply with any protective order imposed on such disclosure.

Yetkili topluluk üyeleri.

Authorized community members are Wikimedia users who are entrusted, through a valid community- or foundation-run process, with information covered by the Wikimedia Privacy Policy. This includes community members with access to any tool that permits them to view nonpublic information about other users or members of the public, community members with the ability to access content or user information which has been removed from administrator view, and volunteer developers with access to nonpublic personal data. Authorized Wikimedia community members may include, for example, oversighters, checkusers, volunteer developers, and other similar authorized roles.

Kamuya açık olmayan bilgilerin korunması. Şunları kabul edersiniz:

 • Gizlilik politikasına uymak; Kamuya açık olmayan bilgiler politikasına erişim; Diğer uygulanabilir ve kamuya açık olmayan bilgilerle ilgili çelişkili olmayan topluluk politikası.
 • Bu politikalar çerçevesinde izin verilen durumlar haricinde, kamuya açık olmayan bilgilerin ifşasından kaçınılmalıdır.
 • Yetkisiz erişim ve kullanıma karşı hesabınızı makul şekilde korumak;
 • Engage in the access, use, and disclosure of nonpublic personal data only as needed and allowed in your role as an authorized Wikimedia community member; and
 • Email check-disclosure@wikimedia.org an explanation of the nonpublic personal data you wish to disclose to outside parties such as law enforcement at least 10 days prior to the date of your anticipated disclosure.

İhlal. Bu sözleşmenin ihlali durumunda, kamuya açık olmayan kişisel verilere uygunsuz erişim, kullanımı veya ifşası dahil olmak üzere:

 • İhlali Wikimedia Vakfı'na derhal bildireceksiniz;
 • Wikimedia Vakfı tarafından talimat verildiği takdirde, sahip olduğunuz ve kontrolünüzdeki tüm kamuya açık olmayan kişisel verileri silecek veya başka bir şekilde yok edeceksiniz;
 • Kamuya açık olmayan kişisel verilere erişiminiz sonlandırılabilir; ve
 • Wikimedia Vakfı, ihtiyati tedbir veya kasıtlı niyet durumunda parasal zararlar da dahil olmak üzere mevcut yasal yollara başvurabilir.

Diğer hükümler. Ayrıca kabul ettikleriniz:

 • Bu anlaşma, sizinle Wikimedia Vakfı arasında bir istihdam, ajans, ortaklık veya ortaklık girişimi ilişkisi oluşturmaz;
 • Bu sözleşme kapsamındaki haklarınızı veya yükümlülüklerinizi devredemezsiniz;
 • Kamuya açık olmayan kişisel verilere nasıl eriştiğinizden ve kullandığınızdan yalnızca siz sorumlusunuz; faaliyetiniz veya hesabınız diğer yetkili kullanıcılar veya Wikimedia Vakfı tarafından gözden geçirilebilir; ve
 • Kaliforniya Eyaleti ve Amerika Birleşik Devletleri yasaları bu anlaşmayı yönetecektir (yasalar çatışması ilkelerine atıfta bulunmaksızın).

Arayüz

Adınızı aşağıya yazarak, onay kutusunu ve aşağıdaki “belgeyi imzala” ("Sign Document") düğmesini tıklatarak, sizinle Wikimedia Vakfı arasındaki bu Gizlilik sözleşmesini incelediğinizi ve kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz. Diğer şeyler arasında, şunlar gerekir:

(1) Bu Gizlilik sözleşmesinde tanımlandığı gibi kamuya açık olmayan kişisel verileri gizli tutun;
(2) Bu tür bilgilerin kolluk kuvvetleri gibi herhangi bir harici şahsa açıklanması gerektiğini belirlerseniz, Wikimedia Vakfı'ndan önceden yazılı onay alın;
(3) Wikimedia Gizlilik Politikası ve umumi olmayan kişisel verilere erişim politikasına uymak; ve
(4) Wikimedia Vakfı'na erişim haklarına sahip olduğunuz veya başvurduğunuz hesaba bağlı geçerli bir e-posta adresi sağlayın.

Miscellaneous text for translation purposes

Adınızı aşağıya yazarak, onay kutusunu ve aşağıdaki “belgeyi imzala” ("Sign Document") düğmesini tıklatarak, sizinle Wikimedia Vakfı arasındaki bu Gizlilik sözleşmesini ve VRT Gizlilik sözleşmesini incelediğinizi ve kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz. Diğer şeyler arasında, şunlar gerekir:

Gizlilik anlaşması-Kamuya açık olmayan bilgiler

VRTS Kullanıcıları Gizlilik Sözleşmesi-Umumi olmayan kişisel veriler

Öneriler

gizlilikle ilgili sayfalar