Archive:Terms of Use (2009)/uk

From Wikimedia Foundation Governance Wiki
Іншими мовами English  · беларуская (тарашкевіца) · български · català · čeština · Deutsch · Ελληνικά · español · suomi · français · עברית · hrvatski · italiano · 日本語 · 한국어 · македонски · norsk bokmål · Nederlands · polski · português · русский · українська · Tiếng Việt · 中文(简体) · 中文(繁體)
Information

Up until May 24, 2012, this was the Terms of Use in place for applicable Wikimedia projects. Our subsequent updated Terms of Use for all projects became effective May 25, 2012. Find out more.


Уявіть світ, у якому кожна людина може взяти участь у вільному накопичуванні та поширенні всієї суми знань. Створення такого світу — наш обов'язок.
Місія фонду Wikimedia Foundation

Інформація для тих, хто вносить текст до проектів Вікімедіа

Для збільшення обсягу загальнодоступних вільних знань і розвитку вільної культури, потрібне надання всіма, хто робить свій внесок до проектів Вікімедіа, широких прав на вільне повторне розповсюдження та використання свого внеску необмеженому колу осіб — на умовах зазначення авторства і надання такої ж свободи повторного використання і розповсюдження будь-яких похідних робіт. Таким чином, надаючи будь-який текст, на який вам належать авторські права, ви погоджуєтеся ліцензувати його на умовах ліцензії Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 (Unported). З міркувань забезпечення сумісності від вас також потрібен дозвіл ліцензувати текст на умовах ліцензії GNU Free Documentation License (без номера версії, без незмінних розділів, без текстів на першій та останній обкладинках). Користувачі можуть вибрати, умови якої з цих ліцензій вони будуть виконувати. Будь ласка, зверніть увагу, що ці ліцензії дозволяють комерційне використання вашого внеску, якщо таке використання не порушує цих Умов.

Будучи автором, ви погоджуєтеся на зазначення надалі вашого авторства одним із таких способів:

 • а) за допомогою гіперпосилання (там, де це можливо) або зазначення URL-адреси статті або статей, де є ваш внесок;
 • б) за допомогою гіперпосилання (там, де це можливо) або зазначення URL-адреси альтернативної стабільної вільно доступної онлайновой копії, що відповідає умовам ліцензії й посилається на авторів способом, аналогічним зазначенням авторства на цьому сайті;
 • в) за допомогою зазначення списку всіх авторів (будь-який список авторів може бути відфільтрований для виключення дуже невеликого або невідповідного внеску).

Імпорт тексту:

Якщо ви хочете імпортувати текст, знайдений вами в іншому місці, або написаний вами у співавторстві, ви можете зробити це тільки в тому випадку, якщо цей текст доступний на умовах, сумісних з умовами ліцензії CC-BY-SA. Вам не потрібно забезпечувати або гарантувати поширення імпортованого тексту на умовах ліцензії GNU Free Documentatіon Lіcense. Крім того, будь ласка, зверніть увагу, що ви не можете імпортувати інформацію, доступну тільки на умовах ліцензії GFDL. Інакше кажучи, ви можете імпортувати тільки текст, що:

 • а) доступний на умовах якоїсь однієї ліцензії, сумісної з умовами ліцензії CC-BY-SA; або
 • б) доступний відповідно до подвійного ліцензування — на умовах ліцензії GFDL і ліцензії, сумісної з CC-BY-SA.

Якщо Ви імпортуєте текст під сумісною ліцензією, що вимагає вказівки авторства, ви повинні у розумний спосіб указати автора (авторів). Там, де вказівка авторства звичайно здійснюється за допомогою сторінки історії змін (як, наприклад, при копіюванні між проектами Вікімедіа), досить послатися на авторів у примітці до редагування, що буде збережена в історії змін при імпорті тексту. Незалежно від ліцензії, імпортований текст може бути відхилений, якщо необхідне зазначення авторства виявляється занадто нав'язливим.

Інформація для тих, хто робить нетекстовий внесок

Нетекстові медіа-дані проектів Фонду Вікімедіа доступні під різними ліцензіями, які відповідають загальній меті забезпечення необмеженого повторного використання й розповсюдження. Вимоги для таких ліцензій наведені у Правилах ліцензування Фонду Вікімедіа. Деякі спільноти можуть доопрацьовувати й удосконалювати ці вимоги.

Інформація для тих, хто повторно використовує матеріали

Ви можете вільно використовувати вміст проектів Вікімедіа, за винятком матеріалів, розміщених на умовах добропорядного використання, або подібних особливих випадків із законодавства про авторські права. Будь ласка, дотримуйтеся нижченаведених інструкцій:

Повторне використання тексту:

 • Вказання авторства. Щоб повторно поширювати текст сторінки в будь-якій формі, указуєте його авторів одним з таких способів:
 • а) гіперпосиланням (де це можливо) або вказівкою адреси URL сторінки або сторінок, які ви використаєте;
 • б) гіперпосиланням (де це можливо) або вказівкою адреси URL альтернативної стабільної вільно доступної онлайнової копії, що відповідає умовам ліцензії й посилається на авторів способом, аналогічним вказанням авторства на цьому сайті;
 • в) за допомогою вказання списку всіх авторів (будь-який список авторів може бути відфільтрований для виключення дуже невеликого або невідповідного внеску). Це стосується текстів, розроблених співтовариством Вікімедіа. Текст із зовнішніх джерел може містити додаткові вимоги до вказання авторів вихідної роботи, які ми будемо прагнути чітко вказувати. Наприклад, сторінка може містити банер або інше повідомлення про те, що матеріали цілком або частково були спочатку опубліковані в іншому місці. Якщо такі повідомлення видні на самій сторінці, вони повинні зберігатися й при повторному використанні.
 • Копілефт / зі збереженням умов ліцензування (Copyleft/Share Alіke). Якщо ви змінюєте або доповнюєте використовувану вами сторінку, то повинні ліцензувати їх на умовах ліцензії Creatіve Commons Attrіbutіon-Share-Alіke 3.0 або пізнішої версії.
 • Вказівка змін. Якщо ви зробили зміни або доповнення, то повинні у розумний спосіб указати, що первісний твір був змінений. Якщо ви, наприклад, повторно використовуєте сторінку у вікі, досить буде вказати це на сторінці історії змін.
 • Вказання ліцензії. Кожна копія або змінена версія, яку Ви поширюєте, повинна містити в собі повідомлення про те, що ця робота опублікована на умовах ліцензії CC-BY-SA і містити: а) гіперпосилання на текст ліцензії або адреса URL сторінки із цим текстом; або б) копію тексту ліцензії. Для даного завдання підходить адреса URL: http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Додаткова доступність тексту на умовах GNU Free Documentatіon Lіcense:

 • З міркувань сумісності, будь-яка сторінка, що не включає текст, що є доступним винятково відповідно до умов ліцензії CC-BY-SA або сумісної з нею, доступна також на умовах ліцензії GNU Free Documentation License. Для визначення того, чи є сторінка доступною за GFDL, перегляньте нижній колонтитул сторінки, сторінку історії змін, а також сторінку обговорення на наявність матеріалів, доступних тільки під однією ліцензію, не сумісної з GFDL. Всі тексти, опубліковані до 15 червня 2009 року, були випущені на умовах ліцензії GFDL, Ви також можете використати сторінки історії для витягу вмісту, опублікованого до цієї дати, щоб забезпечити сумісність із умовами ліцензії GFDL.

Повторне використання нетекстових медіаданих:

Якщо не зазначено іншого, нетекстові медіафайли доступні на умовах різних ліцензій вільної культури, що відповідають Wikimedia Foundation Licensing Policy. Будь ласка, ознайомтеся зі сторінкою опису медіаданих для одержання більш докладної інформації про ліцензії кожного конкретного медіафайлу.

Пріоритетність умов англійською мовою

Ці умови сайту не повинні бути змінені. Якщо існують які-небудь невідповідності між оригінальними умовами англійською мовою й будь-яким перекладом на інші мови, пріоритет віддається англомовної версії.