Політика конфіденційності/Відповіді на часті запитання

From Wikimedia Foundation Governance Wiki
This page is a translated version of the page Policy:Privacy policy/Frequently asked questions and the translation is 100% complete.

Часті запитання щодо Політики конфіденційності Фонду Вікімедіа

Чим відрізняється ця Політика конфіденційності? Чи можу я побачити старіші версії?

Як і чимало організацій, ми розвинулися та змінились із плином років, і створили чернетку цієї Політики конфіденційності з надією на те, що вона краще віддзеркалюватиме не лише наші поточні практики, але й те, куди ми сподіваємось дістатися в майбутньому. Нашою метою було зробити цю Політику конфіденційності легкою для читання та прозорою там, де йдеться про шляхи й способи збирання й використання інформації для поліпшення розуміння й удосконалення сайтів Вікімедіа для Вас.

Якщо Ви хотіли б прочитати будь-яку з наших попередніх Політик конфіденційності, то ми зберігаємо їх архівні версії, до яких Ви маєте повний доступ. Оскільки текст своєї Політики конфіденційності ми зберігаємо й обслуговуємо у вікі, Ви можете скористатися історією редагувань сторінки, щоб порівняти різні її версії! Версії із суттєвими змінами походять із таких років: 2003, 2006, 2008, та 2014.

Чим відрізняється «стандартний обліковий запис» від «нестандартного облікового запису»?

Стандартний обліковий запис — це той, який Ви можете зареєструвати для того, щоб переглядати чи редагувати основні проєкти Вікімедіа, такі як Вікіпедія чи Вікісховище. Зазвичай для того, щоб створити стандартний обліковий запис для проектів ФВМ Вам не треба вказувати додаткову інформацію окрім імені користувача та пароля; однак якщо Ви створюєте стандартний обліковий запис за допомогою системи, яка належить сторонній особі чи організації, то для Вас може бути обов'язковим зазначення додаткової інформації на кшталт адреси електронної пошти. Нестандартний обліковий запис — це той, який Вам може бути потрібно створити для того, щоб ще більше поглибити свою участь у русі Вікімедіа, і не обмежуватись самим лише читанням чи простим внеском в один із наших основних проектів на кшталт Вікіпедії.

Наприклад, Якщо Ви хочете зареєструватись на сайтах, що працюють не на вікірушії, таких як Фабрикатор, Gerrit чи VRT, або працюєте над якоюсь особливою ініціативою на кшталт Глобальної освіти (Global Education), створення окремого облікового запису для цього може бути обов'язковим, а також реєстрація може вимагати вказування додаткової інформації, як-от адреса електронної пошти, а не самих лише імені користувача й пароля.

[Назад до Політики конфіденційності]

Чи можете ви навести мені якісь приклади різновидів куків, і використання локального зберігання даних?

Звісно! Куки (та інші пов'язані технології локального зберігання даних), що використовуються сайтами Вікімедіа, загалом діляться на такі категорії:

  • Функціональність: ці куки допомагають сайтам Вікімедіа коректно працювати, зокрема — підтримують такі базові функції, як вхід у систему.
  • Налаштування: ці куки зберігають інформацію про Ваші персональні налаштування, щоб ці налаштування можна було запам'ятати й відтворити наступного разу, коли Ви користуватиметесь сайтом.
  • Продуктивність та аналіз: ці куки збирають інформацію про те, як Ви використовуєте наш вебсайт, щоб ми могли краще розуміти, як такий вебсайт працює, та покращувати його для Вас та інших користувачів.
  • Сторонні особи та організації: ці куки дають нам змогу опрацьовувати ті сервіси, які нам надають сторонні особи й організації, так як кнопки «подобається» та «поширити». Коли стороння особа чи організація надає такі типи сервісів, вони можуть вимагати використання куків, щоб належним чином надавати свої послуги. (Ці куки використовуються виключно за наявності Вашої однозначної згоди.)

Щоб дізнатись більше, будь ласка, відвідайте нашу Заяву про куки.

[Назад до Політики конфіденційності]

Які я маю опції, якщо хочу обмежити використання локального зберігання даних на моєму пристрої?

Хоч це й не вичерпний список, але нижче подано деякі з тих дій, які Ви можете виконати, аби обмежити використання локального зберігання даних на своєму пристрої. Ви можете:

  • вилучити або вимкнути окремі локально збережені дані в налаштуваннях свого браузера;
  • використовувати браузер, який здатен блокувати куки від сторонніх осіб чи організацій; або
  • встановити плагін для блокування локального зберігання даних, якщо такий плагін доступний.

[Назад до Політики конфіденційності]

Як надсилати листи на електронну пошту, не покидаючи сайти Вікімедіа, і як мені змінити сповіщення, які я отримую?

Ви можете змінити налаштування сповіщень, які Ви отримуєте двома способами:

(а) Клацнувши на посиланні після «Для контролю того, які листи ми Вам надсилаємо, перевірте свої налаштування» внизу будь-якого листа зі сповіщенням, яке ми Вам надсилаємо, як показано нижче; або
(б) Увійдіть у свій обліковий запис, після чого клацніть «Preferences» вгорі справа екрану, а тоді виберіть вкладку «Notifications».
Посилання «Preferences»
Вкладка «Notifications»

Також Ви маєте можливість увімкнути функцію «Лист користувачеві», яка дозволить іншим користувачам надсилати Вам листи на електрону пошту напряму, просто клацнувши посилання «Email this user» на бічній панелі інструментів на Вашій сторінці користувача. Якщо Ви увімкнете цю функцію, Вашу електронну адресу не бачитимуть інші користувачі, коли Вони до Вас писатимуть (але вона буде видимою для відправника, якщо Ви вирішите відповісти на такого листа). Якщо Ви увімкнете цю функцію, будь-який користувач зможе надіслати Вам листа на електронну пошту, і ми не контролюємо того, що вони пишуть, і наскільки часто вони надсилають Вам свої листи. Ось що треба зробити, щоб увімкнути цю функцію:

Увійдіть у свій обліковий запис, клацніть на «Preferences», після чого клацніть вкладку «User profile», та поставте галочку біля «Allow other users to email me».
Вкладка «User profile»
Опція «Allow other users to email me»

[Назад до Політики конфіденційності]

Чи можете ви навести мені приклад використання GPS та інших технологій визначення місця розташування для показу більш релевантного для мене контенту?

Звісно! Якщо Ви використовуєте мобільний застосунок для перегляду Вікіпедії, Ви можете дізнаватись про те, чи є у Вікіпедії статті про якісь визначні місця й об'єкти поблизу Вас, скориставшись кнопкою «Nearby. Ваш пристрій попросить Вашого дозволу для визначення та використання Вашого поточного місця перебування, перш ніж, власне, скористатися інформацією про Ваше місце перебування. Якщо Ви захочете випробувати цю функцію на своєму ноутбуці, персональному комп'ютері, чи іншому пристрої, який не має GPS, ця функція використовуватиме інформацію з Вашого браузера для визначення Вашого місця перебування та для того, аби відшукати статті про місця й об'єкти (на кшталт публічних скульптур чи відомих будівель) поблизу Вас.

[Назад до Політики конфіденційності]

Що ви маєте на увазі, стверджуючи, що «визначаєте моє географічне місце перебування»? І навіщо Вам це потрібно?

Ми використовуємо деякі завантажені продукти на кшталт MaxMind's GeoIP City DB, що дозволяє нам внутрішньо визначати приблизне місце перебування наших користувачів. І кажучи «приблизне» ми саме це й маємо на увазі: GeoIP City DB визначає Ваше місце розташування, показуючи його в центрі території, пов'язаної з Вашим IP, яку можна визначити найточніше. Єдиними можливими отримуваними даними, пов'язаними з відповідною територією, є поштовий код, місто, область/регіон, або країна. Якщо Ви не проживаєте точно в географічному центрі такої найточніше визначеної території, пов'язаної з Вашою IP-адресою, даних, які ми отримуємо, навряд чи буде достатньо для доставки сандвіча до Вас додому.

Ми робимо це, щоб Ви мали змогу отримувати відповідний для Вашого регіону контент, такий як регіональні сповіщення, оголошення про події та місцеві кампанії зі збору коштів. Щоб дізнатись, яку саме інформацію ми отримуємо для Вашої IP-адреси, можете в будь-який момент завантажити наш інструмент для збору такої інформації — GeoIP, та самостійно перевірити результат.

[Назад до Політики конфіденційності]

Чи можете ви навести якісь приклади, коли в мене можуть запитувати дозволу на розкриття моєї інформації?

Якщо Ви отримаєте стипендію на участь у Вікіманії, ми можемо Вас попросити надати нам дозвіл ділитись Вашою інформацією з місцевим регіональним відділенням Вікімедіа, яке того року організовує Вікіманію, щоб ми могли належним чином організувати Вашу подорож. Або якщо Ви подасте запит на грант, ми можемо попросити Вашого дозволу на те, щоб поділитися Вашою інформацією з членами Комітету з розподілу коштів, які будуть оцінювати Вашу заявку на грант. Або ж Ви можете захотіти використати власні ім'я користувача та пароль із сайтів Вікімедіа, щоб авторизуватися та надсилати інформацію до сторонніх сайтів, користуючись такими сервісами як OpenID чи OAuth; у такому випадку Вашу інформацію буде надіслано до стороннього сайту виключно за наявності Вашого чіткого дозволу.

[Назад до Політики конфіденційності]

Якими можуть бути способи використання чи розкриття Вами інформації про користувача в контексті розслідувань, дотримання та захисту політик сайтів Вікімедіа?

Для нас важливо, щоб ми впевнились у тому, що всі грають за однаковими правилами, а іноді це означає, що нам потрібно розслідувати якесь порушення та поділитися з кимось інформацією про конкретного користувача, щоб переконатись, чи такий користувач грає за тими ж правилами, що й усі інші, чи ні.

Наприклад, інформацію про користувача може бути розкрито, коли чек'юзери розслідують можливі зловживання в одному з проектів, такі як використання «ляльок» (альтернативних облікових записів) зі зловмисною метою, вандалізм, переслідування інших користувачів, чи інші типи деструктивної поведінки. Якщо виявиться, що користувач справді порушує наші Умови користування чи якусь іншу релевантну політику, інформацію про користувача може бути надіслано до постачальника послуг, носія послуг, або іншої сторонньої особи чи організації, наприклад, з метою допомогти визначити цільові IP-адреси для блокування, або щоб надіслати скаргу до відповідного інтернет-провайдера.

Або інший приклад: якщо ми отримаємо інформацію про те, що якийсь користувач заявив про мінування якогось об'єкта, нам, ймовірно, доведеться повідомити місцевим органам влади деяку інформацію, пов'язану з тією загрозою, з метою врятувати людські життя.

Також ми можемо використовувати персональну інформацію для інших законних благодійних цілей, описаних у нашій Політиці конфіденційності. [Назад до Політики конфіденційності]

Чи можете ви навести якісь приклади ситуацій, коли ви могли б розкрити мою інформацію стороннім постачальникам послуг?

Звичайно! Наприклад, сайти Вікімедіа покладаються на провайдерів хостингу, провайдерів оптоволоконних мереж, на дата-центри та інших постачальників послуг і підрядників. Ми маємо підписані контракти з цими постачальниками послуг, і вони мають доступ лише до тих Ваших даних, які їм необхідні для надання нам відповідних сервісів згідно з цією політикою. Час від часу ми можемо залучати сторонніх постачальників послуг, аби вони нам допомогли опрацювати інформацію, яку ми зберігаємо, чи яку використовуємо. Наприклад, ми можемо користуватися сторонніми системами управління грантами для зберігання інформації про відправників заявок на гранти, а також для спрощення й підвищення ефективності нашого процесу подачі заявки на грант, або ж ми можемо користуватися послугами сторонніх провайдерів для того, аби забезпечити наших співробітників відповідними сервісами електронної пошти.

[Назад до Політики конфіденційності]

Яка моя інформація розкривається, коли я клацаю на посиланні, розміщеному на сайті Вікімедіа, яке веде мене на зовнішній, сторонній сайт?

Коли Ви клацаєте на посиланні, розміщеному на сайті Вікімедіа, яке направляє Вас на зовнішній вебсайт, інформація про референта передає сторонній цілі лише домен сайту, а не адресу конкретної відвіданої сторінки Вікімедіа. Наприклад, якщо Ви читаєте статтю у Вікіпедії та клацаєте на зовнішньому посиланні, яке веде Вас на новинну статтю на зовнішньому сайті, інформація про референта містить лише домен Вікіпедії, а не чітку URL-адресу статті. Цей різновид політики щодо референтів відомий як «origin-when-cross-origin».

Ми обмежуємо інформацію про референта в такий спосіб, аби запевнити захист конфіденційності користувача, а також уникнути розкриття чутливої інформації про сторінки, які користувачі відвідують, водночас дозволяючи афіліатам руху Вікімедіа та його партнерам збирати агреговану інформацію про трафік, що надходить від вебсайтів, якими опікується Фонд Вікімедіа. Для тих, хто хотів би дізнатись більше, і зацікавлений у тому, щоб мати більший контроль над інформацією про референта, Команда безпеки Фонду Вікімедіа підготувала сторінку на Меті, яка містить деякі додаткові подробиці та рекомендовані інструменти.

[Назад до Політики конфіденційності]

Який ризик ре-ідентифікації?

У декількох випадках (без залучення сайтів Вікімедіа, наскільки нам відомо!), незалежні дослідники спромоглися пов'язати неперсональну та агреговану інформацію з різних джерел із конкретними користувачами. Хоча ми й намагаємось такого уникати шляхом анонімізації інформації перед її розкриттям для використання її з дослідницькою метою, ми хочемо впевнитись, що Вам відомо про такий ризик.

[Назад до Політики конфіденційності]

Чи використовує Фонд Вікімедіа протокол HTTPS на своїх сайтах?

Так! Ми впроваджуємо комунікації через виключно HTTPS на всіх сайтах Вікімедіа починаючи з 2015. Ми впровадили також декілька пов'язаних функцій, аби ще більше забезпечити наш трафік, перевищивши мінімальні стандарти індустрії, наприклад: HSTS, попереднє завантаження HSTS у браузері, степлювання OCSP, та серверні сертифікати ECDSA. Ми вбудували підписані мітки часу сертифікатів (SCT) для Certificate Transparency, та увімкнули найкращі у своєму класі опції шифрування, включно з X25519 та Chacha20-Poly1305. Ми також відповідним чином позначаємо застарілі типи шифрування для їх заміни, перш ніж вони стануть наступною загрозою безпеці. Щоб дізнатися про найсвіжіші здійснені нами зусилля в цьому напрямку, перегляньте нашу сторінку стану HTTPS.

[Назад до Політики конфіденційності]

Чи можете ви навести якісь приклади того, як довго ви зберігаєте мої дані?

Це залежить від типу даних, а також способу, в який їх було зібрано. Наприклад, інформація, до якої можна отримати доступ через інструмент для чек'юзерів, зберігається не довше трьох місяців. Інша інформація, така як IP-адреси, пов'язані із внеском незареєстрованих користувачів, є видимими та зберігаються в історіях редагувань статей безстроково. Ви можете дізнатись більше про те, як ми зберігаємо різні типи даних, у наших настановах щодо зберігання даних.

[Назад до Політики конфіденційності]

Чи є якийсь орган під контролем спільноти, який міг би розслідувати потенційні порушення конфіденційності?

Група досвідчених користувачів, відома як Комісія омбудів, має такі повноваження й право розслідувати явні та гадані порушення цієї Політики конфіденційності, та давати нам рекомендації щодо того, як краще вирішити проблему з таким явним чи гаданим порушенням.

[Назад до Політики конфіденційності]

У статті Вікіпедії про мене подана застаріла чи неточна інформація! Як мені оновити таку інформацію?

Основна Політика конфіденційності стосується персональної інформації про наших користувачів. Однак, якщо у статті Вікіпедії подано застарілу або некоректну інформацію про вас, то найкращим способом оновити статтю буде слідувати правилам і процедурам спільноти користувачів. Ви можете залишити коментар на сторінці обговорення статті (натиснувши «обговорення» угорі сторінки, і зробивши редагування там), і написати там будь-яке запитання чи застереження для розгляду іншими редакторами, хто працює над статтею. Якщо ви не бажаєте коментувати сторінку, ви можете отримати допомогу від досвідчених волонтерів Вікімедіа, надіславши листа на info@wikimedia.org або на аналогічну електронну пошту, що відповідає потрібній мові. Авторами контенту проектів Вікімедіа є багато користувачів, які співпрацюють між собою, а основні рішення приймаються консенсусом. Це означає, що статті у Вікіпедії пише, оновлює та приводить у відповідність до правил глобальна спільнота таких же користувачів, як і Ви. Фонд Вікімедіа вважає, що загалом саме спільнота має визначати, якому контенту місце на сторінках проєктів, тому ми заохочуємо Вас використовувати для вирішення потенційних турбот чи суперечок встановлені спільнотою процедури.

Що це за сигнали «не відстежувати» (DNT) та як Фонд Вікімедіа на них відповідає?

«Do Not Track» або «DNT» («не відстежувати») — це спосіб Вашого браузера сказати вебсайту, який Ви відвідуєте, що Ви не хочете, щоб Вас відстежували сторонні особи чи організації, вебсайти яких Ви не відвідуєте, наприклад — аналітичні служби, рекламні мережі та соціальні платформи. Використовуючи цей механізм, Ваш браузер надсилає сигнал, яким виражає Ваше побажання, щоб Ваша персональна інформація, особливо — та, яка стосується Вашої онлайн-активності та взаємодії в мережі, не потрапляла до сторонніх осіб чи організацій. Отримуючи сигнал DNT, надісланий Вашим браузером, особа чи організація, якій належить вебсайт, має вибір — або виконати, або проігнорувати вищезгаданий запит.

Фонд Вікімедіа твердо дотримується принципу нерозкриття інформації, яку ми збираємо від Вас (включно з даними про Вашу онлайн-активність та взаємодію із сайтами Вікімедіа), стороннім особам чи організаціям, за винятком ситуацій, детально описаних у розділі «Коли ми можемо ділитися Вашою інформацією» нашої Політики конфіденційності.

Зважаючи на відданість цьому принципу, ми захищаємо кожного, і не змінимо свою поведінку у відповідь на DNT-сигнал браузера.

Ви можете знайти більше інформації про технологію «Do Not Track» та пропозицію відповідної політики на сторінках Do Not Track Us та World Wide Web Consortium’s Do Not Track Specification.

[Назад до Політики конфіденційності]

Я думав, що мені зовсім не потрібен обліковий запис для читання й здійснення внеску! За яких обставин мені довелося б зареєстуватися, щоб читати чи робити внесок?

Вам ніколи не буде потрібен обліковий запис для того, щоб читати публічний сайт Вікімедіа. І в більшості випадків обліковий запис Вам не потрібен і для здійснення внеску в якийсь сайт Вікімедіа. Однак, є кілька рідкісних випадків, коли, якщо Ви захочете зробити свій внесок, Вам таки доведеться зареєструватись. Локальна спільнота редакторів чи дописувачів (наприклад, спільнота англійської Вікіпедії, чи спільнота малайського Вікісловника), або й сам Фонд Вікімедіа, можуть вирішити встановити тимчасові чи й постійні обмеження на те, що саме Ви можете редагувати. Наприклад, певна сторінка може бути тимчасово захищеною від редагувань таким чином, що доступ до редагування там матимуть лише зареєстровані користувачі або й лише адміністратори (це може бути спричинено частим вандалізмом чи якимись питаннями дотримання авторських прав). Також без реєстрації Ви не зможете завантажувати такий контент, як зображення чи відео, оскільки нам для того, щоб використовувати завантажений Вами контент, треба переконатись, що Ви отримали належний дозвіл на використання такого файлу від власника авторських прав (якщо такий медіафайл ще не перебуває в суспільному надбанні).

[Назад до Політики конфіденційності]

Чи можете Ви мені навести якісь приклади інформації, яку можна переглядати в публічних журналах?

Звісно! Публічні журнали можуть містити інформацію про те, коли було створено Ваш обліковий запис, коли Ви вилучили якусь сторінку, або коли Ви надіслали подяку іншому користувачеві. Якщо Ви хотіли б побачити якийсь приклад, можете просто переглянути публічні журнали цієї вікі на сторінці Special:Log.

[Назад до Політики конфіденційності]

Чи можу я вилучити та/або анонімізувати будь-який контент, опублікований мною на будь-якому сайті Вікімедіа, якщо я не хочу, щоб мою особу ідентифікували? Якщо так, то як?

Сайти Вікімедіа використовують публічно доступні історії редагувань для вироблення консенсусу, просування прозорості серед дописувачів та редакторів, та підтвердження автентичності контенту на наших сайтах. Тому, після того, як Ви опублікуєте якусь інформацію на одному із сайтів Вікімедіа, вона автоматично стає публічною, і Ви навряд чи зможете вилучити її. Навіть якщо Ви вилучите якийсь контент (наприклад, зі статті Вікіпедії) самостійно, він все одно залишатиметься публічно видимим через історію редагувань сторінки, на яку можна перейти через вкладку «переглянути історію». За певних обставин Ви можете подати запит на вилучення сторінки чи файлу, або частини історії редагувань такої сторінки чи файлу, щоб прибрати їх публічну видимість (наприклад, коли Ви випадково опублікуєте чутливу персональну інформацію на кшталт номера банківської карти). Будь ласка, майте на увазі, що рішення про вилучення (тобто вилучення цілої статті) не завжди робляться централізовано, за чиїмось одноосібним рішенням, і натомість іноді такому вилученню передує публічне обговорення в межах спільноти (див. політику щодо вилучення в англійській Вікіпедії, щоб дізнатися більше). Ця процедура не гарантує повного чи суттєвого вилучення контенту чи інформації, розміщеної на сайтах Вікімедіа.

Також Ви можете подати запит на приховування (oversight), що дозволить приховати видимість версій, імен користувачів у історіях редагувань чи журналах, або частин окремих записів у журналах навіть від адміністраторів. Приховування — це внутрішній процес у вікі, який можна застосовувати лише в деяких дуже специфічних випадках. Щоб дізнатися більше чи прочитати інструкції, будь ласка, перегляньте сторінку про приховування на Мета-вікі.

Якщо Ви зареєстрований користувач, ми наполегливо рекомендуємо Вам не використовувати своє справжнє ім'я як ім'я користувача, якщо Ви не хочете, щоб інші мали змогу пов'язати те, що Ви публікуєте на сайтах Вікімедіа з Вашим реальним іменем. Можете дізнатись більше про вибір імені користувача в політиці щодо імен користувачів в англійській Вікіпедії. Будь ласка, зверніть увагу, що ця Політика щодо імен користувачів застосовна лише в англійській Вікіпедії, тоді як інші Вікіпедії мають свої власні політики. Рекомендуємо Вам переглянути політику щодо імен користувачів у тому проекті, яким Ви маєте намір користуватися, аби переконатись, що Ваш вибір відповідатиме місцевій практиці.

Якщо Ви вже включили в своє ім'я користувача інформацію, що може ідентифікувати Вашу особу (таку як Ваше реальне ім'я), однак Ви не хочете, щоб Ваш внесок пов'язували з Вашим реальним іменем, рекомендуємо Вам подати запит на анонімізацію такої інформації (замість того, щоб вдатися до процесів вилучення й приховування, описаних вище) шляхом подання запиту на перейменування свого облікового запису. Щоб дізнатись, як змінити своє ім'я користувача, перегляньте відповідну довідкову сторінку на Мета-вікі.

Процес анонімізації не може запевнити повної чи суттєвої анонімізації всього контенту, чи інформації, розміщеної на сайтах Вікімедіа, пов'язаних із Вашим попереднім іменем користувача. Якщо Ваш запит виконають, зміна імені користувача відбудеться лише в автоматично згенерованих журналах (таких як історії редагувань), пов'язаних з тим контентом, який Ви встигли до цього опублікувати. Зміна імені користувача не вилучить згадок Вашого попереднього імені користувача, здійснених сторонніми особами. Наприклад, якщо Ви змінили своє ім'я користувача з MichaelPaul на Owlwatcher345, весь попередній доданий Вами контент буде приписаний Вашому новому імені користувача — Owlwatcher345, але якщо інший користувач згадав Вас на ім'я MichaelPaul на якійсь сторінці обговорення, MichaelPaul може продовжувати перебувати у вжитку замість Owlwatcher345.

Будь ласка, звіряйтеся з нашою Політикою конфіденційності, коли Вам треба прийняти якесь рішення, яке стосується того, яким чином ми використовуємо Вашу персональну інформацію, а також яким чином можна передбачити наслідки таких рішень.

[Назад до Політики конфіденційності]

Сторінки про конфіденційність