Pravidla přístupu k neveřejným osobním údajům/Výjimky pro nezletilé

From Wikimedia Foundation Governance Wiki
This page is a translated version of the page Policy:Access to nonpublic personal data policy/Underage exemptions and the translation is 75% complete.
Outdated translations are marked like this.

Zásady přístupu k neveřejným informacím nadace Wikimedia Foundation jsou zásady schválené správní radou, které stanovují minimální limity pro osoby, kterým nadace umožní přístup k citlivým přístupovým právům, jako je Checkuser, Oversight nebo VRT. Součástí těchto zásad je, že členové VRT musí být starší 16 let a všichni ostatní držitelé pokročilých práv (například Checkusers nebo Oversighters) musí mít 18 let. Občas se mohou vyskytnout důvěryhodní uživatelé, kteří nesplňují běžné věkové požadavky a zaslouží si, aby byla přezkoumána případná výjimka z této politiky. Pokud si přejete, aby byla zvážena možnost udělení výjimky, můžete napsat e-mail na adresu ca@wikimedia.org. Obecný postup, který bude dodržován, najdete níže:

  1. Výjimku musí schválit právní oddělení (hlavní právní poradce nebo pověřený zástupce) a oddělení pro zapojení komunit (vedoucí oddělení pro zapojení komunit nebo pověřený zástupce).
  2. Oddělení žadatele přezkoumají a určí vhodnost.
  3. Po schválení právním oddělením a oddělením pro komunikaci bude doporučení předloženo výkonnému řediteli, který si ponechává pravomoc udělit výjimku podle pravidel delegování pravomocí k tvorbě pravidel.
  4. Po schválení výkonným ředitelem bude uživatel muset projít obvyklou volbou nebo výběrovým řízením společenství.
  5. Uživatelé budou požádáni, aby jak oni, tak rodič nebo opatrovník podepsali upravenou verzi Smlouvy o mlčenlivosti, která jim bude v případě schválení zaslána přímo. Uživatelé budou označeni jako nezletilí na příslušné nástěnce.
Stránky týkající se ochrany osobních údajů