Політика Вікімедіа щодо доступу до IP-адрес тимчасових облікових записів

From Wikimedia Foundation Governance Wiki
This page is a translated version of the page Policy:Access to temporary account IP addresses and the translation is 99% complete.
Outdated translations are marked like this.

Доступ до IP-адрес тимчасових облікових записів допомагає користувачам захищати проєкти Вікімедіа. Цей доступ відрізняється від доступу до інструменту IP-інфо, розробленого для ширшої аудиторії користувачів. Для тих користувачів, які не підтверджували згоду з Політикою доступу до непублічних персональних даних, умовою надання доступу буде згода з нижчевикладеними настановами.

Передумови

Проєкти Вікімедіа є продуктом співпраці глобальної спільноті користувачів-волонтерів. Проєкти можна редагувати із входом або без входу в обліковий запис Вікімедіа. Ті, хто редагує без входу в обліковий запис Вікімедіа, роблять це з використанням тимчасового облікового запису, який не має облікових даних для входу.

Мета

Фонд Вікімедіа дає певним залогіненим користувачам доступ до IP-адрес тимчасових облікових записів, щоб забезпечити цим користувачам змогу застосувувати правила чи розслідувати потенційних порушень політик Фонду Вікімедіа або спільнот користувачів. Доступ використовується для боротьби з вандалізмом і спамом, перевірок на ляльководство та задля обмеження деструктивного внеску у проєкти Вікімедіа.

Використання та розкриття IP-адрес тимчасових облікових записів

Використання IP-адрес тимчасових облікових записів обмежене до певних обставин і контекстів. У цьому розділі описано ситуації, у яких ці IP-адреси можуть бути використані і коли вони можуть бути розкриті.

Використання IP-адрес тимчасових облікових записів

Використання IP-адрес тимчасових облікових записів можливе виключно для розслідування чи правозастосування проти вандалізму, зловживань, спаму, переслідування, деструктивної поведінки та інших порушень політик Фонду Вікімедіа або спільнот. Доступ до IP-адрес тимчасових облікових записів має відбуватися за потреби й у відповідності з цими настановами, Політикою конфіденційності та більш строгими локальними правилами, застосовними у відповідному проєкті.

Доступ не має використовуватися для політичного контролю, здійснення тиску на редакторів чи погроз іншим редакторам у суперечках щодо вмісту. Необхідна наявність вагомої причини для перевірки тимчасового користувача. Зверніть увагу, що використання багатьох тимчасових облікових записів не забороняється, поки вони не використовуються для порушення правил (прикладом порушення є уникнення блокування чи бану).

Ті, у кого є доступ до IP-адрес тимчасових облікових записів, мають змогу:

 • Визначити, з яких IP-адрес тимчасовий обліковий запис здійснював редагування чи журнальні дії у вікі Вікімедіа.

Ця інформація зберігається лише упродовж короткого періоду (наразі це 90 днів), тож IP-адреси, використовувані до цього, показано не буде. Доступ до IP-адрес можна отримати, натиснувши на відповідну кнопку поруч з іменем тимчасового користувача на сторінках журналів, перегляду історії чи недавніх змін. IP-адреси також доступні в інструменті IP-інфо.

Розкриття

Навіть якщо користувач порушує правила, по змозі, уникайте розкриття персональної інформації. Використовуйте імена тимчасових користувачів замість прямого розкриття IP-адрес або використовуйте інформацію на зразок «та сама мережа / відмінна мережа» чи подібно.

У цілях підтримання безпеки проєктів та інших користувачів, користувачам може все ж бути потрібно розкрити IP-адреси тимчасових облікових записів третім сторонам. Допустиме розкриття обмежується до таких обставин:

 • Користувачі з доступом до IP-адрес тимчасових облікових записів можуть у приватному порядку розкривати IP-адреси іншим користувачам, які мають такі ж права доступу. Щоб перевірити, чи користувач має доступ, будь ласка, скористайтеся сторінкою Special:Log/rights у локальному проєкті і переконайтеся, що там є право ip-viewer.
 • У випадку обґрунтованої необхідності, користувачі з доступом до IP-адрес тимчасових облікових записів також можуть розкривати IP-адреси у доречних місцях, що забезпечать їм можливість забезпечувати дотримання або розслідувати потенційні порушення наших Умов користування, Політики конфіденційності чи будь-яких інших політик Фонду Вікімедіа чи спільнот. До доречних місць для такого розкриття належать сторінки, пов'язані з повторюваним вандалізмом. Якщо таке розкриття пізніше втрачає необхідність, то IP-адреси мають бути негайно прибрані.
 • Користувачі, які уже підтверджували згоду з Політикою доступу до непублічних персональних даних, також можуть розкривати IP-адреси тимчасових облікових записів, що дозволено цією політикою.

Якщо IP-адреси тимчасових облікових записів необхідно розкрити у зв'язку з погрозою неминучої фізичної шкоди, слід негайно надіслати листа з деталями запиту на emergency@wikimedia.org, щоб його можна було оцінити на предмет можливого розкриття Фондом.

Мінімальні вимоги до доступу

Доступ можливий лише для залогінених користувачів. Щоб отримати доступ, користувачі мають відповідати вимогам до їхньої групи користувачів, які викладено нижче. Користувачі, які входять до більш ніж однієї з нижчеперерахованих груп, мають відповідати вимогам лише однієї з них. Наприклад, користувач, який є одночасно стюардом і адміністратором, має відповідати лише вимогам до стюардів, а користувач, який є адміністратором і патрульним, має відповідати лише вимогам до адміністраторів.

Стюарди і чек'юзери

Доступ надається автоматично користувачам, які є стюардами або чек'юзерами. Очікується, що ці користувачі працюватимуть з IP-адресами згідно з Політикою доступу до непублічних даних.

Адміни

Можливість увімкнути доступ на Спеціальна:Налаштування. Адміністратори (у тому числі, глобальні адміни) повинні підтвердити згоду використовувати IP-адреси згідно з цими настановами, виключно для розслідування чи попередження вандалізму, зловживань чи інших порушень політик Фонду Вікімедіа або спільнот.

Патрульні та інші користувачі

Користувачі, які не входять до вищеперелічених груп, можуть все ж потребувати доступу до IP-адрес тимчасових облікових записів для патрулювання, розслідування ляльководства та чи інших заходів захисту проєктів Вікімедіа.

Щоб отримати доступ, ці користувачі повинні:

 1. увімкнути доступ на Спеціальна:Налаштування,
 2. підтвердити згоду використовувати IP-адреси згідно з цими настановами, виключно для розслідування чи попередження вандалізму, зловживань чи інших порушень політик Фонду Вікімедіа або спільнот,
 3. відповідати усім цим загальним вимогам:[Note 1]
  1. обліковий запис створено не менше 6 місяців тому,
  2. з облікового запису зроблено не менше 300 редагувань у проєктах Вікімедіа,
  3. обліковий запис не є наразі заблокованим для редагування у більш ніж одному проєкті Вікімедіа; якщо заблокований в одному проєкті, це не може бути той проєкт, у якому подається запит на доступ до IP-адрес.
 4. Якщо у проєкті є локальні вимоги, користувачі також повинні:
  1. відповідати усім локальним вимогам,
  2. подати запит у проєкті, де необхідний цей доступ.

Коли локальних вимог немає, доступ автоматично надається користувачам, які відповідають вимогам 1—3. Якщо локальні вимоги є, автоматичний доступ вимкнено, щоб користувачі у цьому проєкті мали змогу розглянути запити на доступ.

Локальні вимоги

Спільнотам рекомендовано створювати локальні вимоги. Локальні вимоги мають накладати більші обмеження, ніж загальні вимоги, описані у пункті третьому вище.

Приклади більш строгих вимог
 • мінімальний вік облікового запису більший, ніж 6 місяців,
 • мінімальна кількість редагувань більша, ніж 300,
 • обмеження на те, які редагування включати при підрахунку мінімуму, наприклад:
  • лише редагування у конкретному проєкті
  • лише редагування у конкретних просторах назв
  • лише редагування, які не були відкинуті
  • лише редагування в межах певного періоду часу
 • без активних блокувань,
 • продемонстрована наявність попередньої роботи з патрулювання,
 • процес відбору спільнотою
 • будь-які інші вимоги, якими їх визначить локальна спільнота, за умови, що вони не нижчі, ніж загальні вимоги

Якщо створено локальні вимоги, вони мають бути чітко виокремлені і містити інструкцію щодо того, де користувачам подавати запит на доступ. Спільноти можуть вибрати обробляти запити через наявний процес або відвести на них нову сторінку. Після цього необхідно подати запит на зміну конфігурації, щоб вимкнути автоматичне надання доступу.

Винятки

Спільноти можуть самостійно встановити вищі вимоги, однак винятки для встановлення нижчих вимог мають бути схвалені через звернення до Юридичного відділу Фонду Вікімедіа. Щоб подати запит на виняток, напишіть, будь ласка, на privacy@wikimedia.org з поясненням і свідченнями того, що в спільноті є консенсус з цього питання.

Збереження або позбавлення доступу

Активність облікового запису

Щоб продовжувати користуватися доступом до IP-адрес тимчасових облікових записів, користувачі мають здійснити принаймні одне редагування або журнальну дію за 365 днів і слідувати будь-яким наявним локальним вимогам до активності.

Позбавлення доступу

Користувачі можуть добровільно відмовитися від доступу, вимкнувши його на Спеціальна:Налаштування.

Занепокоєння щодо потенційного зловживання доступом до IP-адрес тимчасових облікових записів можна висловлювати стюардам, подавши запит на сторінці запитів на позбавлення прав. Стюарди уповноважені припиняти доступ користувача, якщо наявне неправильне поводження користувача з IP-адресами тимчасових облікових записів. За потреби, запити можуть бути подані на ca@wikimedia.org,, їх розглянуть працівники команди Довіри та безпеки, а користувача буде позбавлено доступу згідно з Політикою офісних дій. Скарги щодо порушень Політики конфіденційності передаватимуться на розгляд комісії омбудів.

Для забезпечення підзвітності зберігається журнал користувачів, які отримували доступ до IP-адрес тимчасових облікових записів.

Нотатки

 1. Ці загальні вимоги адаптовані з вимог, які традиційно використовуються для визначення права голосу на виборах до Ради повірених.

Див. також