Політика приватності/Глосарій ключових термінів

From Wikimedia Foundation Governance Wiki
This page is a translated version of the page Policy:Privacy policy/Glossary of key terms and the translation is 100% complete.

Глосарій ключових термінів Політики приватності Фонду Вікімедіа

API

«Програмний інтерфейс застосунку» (application programming interface), або просто API — це протокол зв'язку, що дозволяє компонентам програмного забезпечення взаємодіяти один з одним. MediaWiki API, наприклад, дозволяє інструментам стороннього програмного забезпечення взаємодіяти із сайтами на рушії MediaWiki (у тому числі і з сайтами Вікімедіа) для виконання певних дій, таких як читання чи редагування сторінки, автоматично та дистанційно. Дізнайтесь більше у Вікіпедії.

Браузери

«Браузер» — це програмне забезпечення, яке люди загалом використовують для доступу в інтернет. До популярних браузерів належать Chrome, Firefox, Safari та Internet Explorer. Дізнайтесь більше у Вікіпедії.

Куки

Куки («cookie») — це невеличкий файл із даними, який ми пересилаємо на Ваш комп'ютер, мобільний телефон чи будь-який інший пристрій, який Ви використовуєте для доступу на сайти Вікімедіа, який загалом використовується для автентифікації, а час від часу — і для відстежування. Кожен файл куків зникає за певний період часу, але такий період варіюється залежно від того, для чого використовуються куки, і яким чином налаштований Ваш браузер. «Сесійні» куки — це ті, що загалом зникають після того, як Ви закриєте свій браузер чи мобільний застосунок. «Тривалі» куки — це ті, що залишаються на Вашому пристрої навіть після того, як Ви закриєте свій браузер чи мобільний застосунок. Тривалі куки автоматично видаляються через визначений нами період часу (або ж Ви їх можете вилучити раніше вручну). Дізнайтесь більше у Вікіпедії.

Ви можете вилучити чи вимкнути куки в налаштуваннях свого браузера.

Не стежити (Do Not Track)

«Do Not Track» або «DNT» («не відстежувати») — це спосіб Вашого браузера сказати вебсайту, який Ви відвідуєте, що Ви не хочете, щоб Вас відстежували сторонні особи чи організації, вебсайти яких Ви не відвідуєте, наприклад — аналітичні служби, рекламні мережі та соціальні платформи. Використовуючи цей механізм, Ваш браузер надсилає сигнал, яким виражає Ваше побажання, щоб Ваша персональна інформація, особливо — та, яка стосується Вашої онлайн-активності та взаємодії в мережі, не потрапляла до сторонніх осіб чи організацій. Отримуючи сигнал DNT, надісланий Вашим браузером, особа чи організація, якій належить вебсайт, має вибір — або виконати, або проігнорувати вищезгаданий запит.

GPS

«Глобальна система позиціювання», або «GPS» — це супутникова навігаційна система, яка надсилає інформацію про місце перебування й точний час до пристроїв, розроблених таким чином, аби приймати ці сигнали — таких, як GPS-навігатори чи мобільні телефони. Дізнайтесь більше у Вікіпедії.

IP-адреса

IP-адреса (Internet Protocol Address) — це унікальний номер, прив'язаний до окремого пристрою, під'єднаного до інтернету. Ваша IP-адреса може не завжди бути однаковою для одного й того ж пристрою, залежно від ряду змінних, таких як те, чи використовуєте Ви проксі-сервер, чи корпоративну мережу. Загалом, однак, IP-адреси прив'язуються до Вашого пристрою відповідно до географічного розташування Вашого пристрою та Вашого провайдера інтернету, а тому їх можна використати для приблизного визначення Вашого реального місця перебування. Дізнайтесь більше у Вікіпедії.

JavaScript

«JavaScript» — це стандартна мова комп'ютерного програмування, що використовується в більшості сучасних вебсайтів. Дізнайтесь більше у Вікіпедії.

Локальне сховище

«Локальне сховище» (також відоме як «Веб-сховище») — це спосіб вебсайтів збирати й зберігати інформацію «локально» (тобто на пристрої користувача, а не на сервері вебсайту) з тим, щоб пізніше знову отримувати до неї доступ. Наприклад, при використанні локального сховища, інформація про відвідування користувачем вебсайту може зберігатися на комп'ютері самого користувача, там же підраховуватися й передаватися нам. Це дає нам змогу отримувати важливу статистику про користування (підрахунок кількості відвідувань), тоді як більш конкретну інформацію, таку як точний час кожного окремого візиту, ми ніколи не отримаємо.

Метадані

«Метадані» — це додаткова інформація про певний файл (такий як фото чи відео), до якого зазвичай входить, зокрема, інформація про виробника і модель пристрою, яким виконано фотознімок, дата й час виконання фото, час витримки, фокусна відстань лінзи, швидкість ISO, та число діафрагми. Деякі метадані додаються пристроєм автоматично, тоді як інші може вписувати його власник. Дізнайтесь більше у Вікіпедії.

Операційна система

«Операційна система» — це комп'ютерна програма, яка управляє ресурсами апаратного забезпечення Вашого пристрою та виконує такі базові завдання, як журналювання файлів, розпізнавання введення Вами тексту на клавіатурі та виведення результату на екран. Прикладами поширених операційних систем є Linux (також відомий як GNU/Linux), iOS, Windows, Mac OS X, та Android. Дізнайтесь більше у Вікіпедії.

Проксі-сервери

«Проксі-сервер» — це сервер, що працює як проміжна ланка між Вашим пристроєм та сервером, із якого Ваш пристрій хоче отримати інформацію (при підключенні до вебсайту, файлу тощо). Дізнайтесь більше у Вікіпедії.

Піксель відстежування

«Піксель відстежувнаня» (іноді їх ще називають «веб-маячками», «прозорими GIF'ами», «чистими GIF'ами», «піксельними GIF'ами» чи «піксельними тегами») — це мініатюрне, невидиме зображення, яке дає змогу відстежувати активність на сайтах Вікімедіа, чи активність, що базується на сповіщеннях, які ми надсилаємо на електронну пошту. Хоча пікселі відстежування переважно асоціюються з рекламою, ми ніколи н е використовуємо їх для реклами, а також ніколи не продаємо та не здаємо в оренду інформацію, отриману за допомогою пікселів відстежування. Інформація, зібрана за допомогою пікселів відстежування, може бути передана стороннім особам чи організаціям виключно в агрегованій формі та відповідно до Політики приватності. Пікселі відстежування допомагають нам дізнаватися, чи є певні функції, сповіщення та продукти ефективними, і чи можна їх якось покращити. Дізнайтесь більше у Вікіпедії.

Сторінки про конфіденційність