Wikimedia Foundation Feedback Privacy Statement

From Wikimedia Foundation Governance Wiki
This page is a translated version of the page Legal:Feedback privacy statement and the translation is 77% complete.
Outdated translations are marked like this.

Geri bildiriminiz

Geri bildirim için teşekkürler! Sizin gibi kullanıcıların geri bildirimleri, kullanıcılarımızın ve bizim için neyin işe yaradığını, neyin işe yaramadığını ve hizmetlerimizi nasıl geliştirebileceğimizi öğrenmenin en iyi yollarından biridir.

Geri bildirime katkıda bulunduğunuzda, bunu şeffaf bir şekilde ele alırız. Özellikle burada herkese açık bilgi olarak neyi ele aldığımızı ve hangi lisansların geçerli olduğunu açıklıyoruz. Kısacası, katkınızı herkese açık hale getirmeyi ve CC0 veya CC BY SA 3.0 lisans altında kabul ediyorsunuzdur. Aksi belirtilmedikçe, kişisel olarak tanımlanabilir bilgileriniz, gizlilik politikası kapsamındaki, örneğin Kullanıcı Kimliğinizin kamuya açıklanmasına izin verebilecek, diğer kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler gibi ele alınacaktır.

Bir e-posta adresi gönderirseniz, sizinle iletişim kurmak ve görüşlerinizle ilgili güncellemeler göndermek için bu adresi kullanabiliriz.

Wikimedia Vakfı, Kullanıcı Kimliğiniz (verdiyseniz), IP adresinizi ve bize sağlanan veya iletilen diğer verileri içeren geri bildirimleri ve toplanan diğer bilgileri görüntüleyebilir.

Wikimedia operasyonlarını ve faaliyetlerini destekleme veya geliştirmeye yardımcı olma çabalarımızın bir parçası olarak, sorunlarımız hakkında halkın gözden geçirilmesini ve tartışılmasını isteyebiliriz. Bu nedenle, geri bildirimlerinizin bir kısmını veya tamamını ve web siteleri ve bloglar da dahil olmak üzere herkese açık medyada yayınlayabiliriz.

Geri bildirim yorumlarınız ve herkese açık bilgileriniz, Wikimedia Vakfı'daki faaliyetlerimizi analiz etmek, paylaşmak veya tartışmak amacıyla herkese açık verilere dahil edilebilir.

Bilgileri yasaların gerektirdiği durumlarda, haklarımızı, gizliliğimizi, güvenliğimizi veya kullanıcılarımızı korumak gerektiğinde ve gerektiğinde Kullanım Şartlarımızı uygulamak için ifşa edebiliriz.

Wikimedia işlemlerini ve etkinliklerini desteklemek veya iyileştirmek amacıyla geri bildirimlerinizi ve diğer bilgilerinizi üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarıyla paylaşabiliriz.

Geri bildirim sağlayarak, toplanan bilgilerin yukarıda tartışılan amaç ve hedefleri gerçekleştirmek için Amerika Birleşik Devletleri'ne ve diğer yerlere aktarılmasını kabul etmiş olursunuz. Bize verdiğiniz hiçbir fikir için tazminat beklentiniz olmadığını anlıyorsunuz.

Wikimedia Vakfı Projelerini iyileştirmemize yardımcı olduğunuz için tekrar teşekkür ederiz!

Wikimedia Foundation


Not: Yukarıdaki metin, Wikimedia Vakfı'nın ArticleFeedback, WikiLove, MoodBar gibi araçlardan kullanıcı geri bildirimlerini nasıl ele aldığına ilişkin açıklama ve benzer özelliklerdir. Bu açıklama, geri bildirim sürecinin bir parçası olarak bu araçlardan bağlantı kurar.