Jump to content

Pravidla ochrany osobních údajů/na co se pravidla nevztahují

From Wikimedia Foundation Governance Wiki
This page is a translated version of the page Policy:Privacy policy/What policy does not cover and the translation is 78% complete.
Outdated translations are marked like this.
Více o tom, na co se tato Pravidla ochrany osobních údajů nevztahují

Tento oddíl je součástí Pravidel ochrany osobních údajů a má za cíl podrobně vysvětlit, které situace tato pravidla nepokrývají.

Projekty a nástroje Wikimedia s vlastními pravidly
Některé servery nadace Wikimedia nebo nástroje mají svá vlastní pravidla ochrany osobních údajů nebo ustanovení odlišná od těchto pravidel. Patří k nim:
Pokud se webové stránky nadace Wikimedia Foundation řídí alternativními zásadami ochrany osobních údajů, bude na ně odkazováno. Pokud se nástroj nadace Wikimedia řídí alternativními zásadami ochrany osobních údajů, bude stránka, kde lze nástroj stáhnout nebo povolit, obsahovat odkaz na tyto zásady.
Členové komunity
Projekty Wikimedia jsou kolektivním dílem lásky a jsou neustále udržovány a aktualizovány globální komunitou dobrovolníků. Tato globální komunita dobrovolníků může mít někdy přístup k osobním údajům, aby zajistila fungování stránek Wikimedia.
 • Dobrovolní správci, jako jsou revizoři nebo stevardi. Tito dobrovolníci vynucují dodržování pravidel projektů Wikimedia a zajišťují bezpečnost těchto projektů. Kdykoli tito správci přistupují k neveřejným údajům, musí se řídit našimi Pravidly přístupu k neveřejným informacím, stejně jako dalšími pravidly pro konkrétní nástroje.
 • Poskytovatelé nástrojů. Podporujeme platformy pro vývojáře třetích stran k experimentování a vyvíjení nových nástrojů a stránek, jako je například [[[:mw:Special:MyLanguage/Wikimedia Cloud Services|wmflabs.org]] wmflabs.org]. Použijete-li některý z nástrojů vytvořených těmito dobrovolníky, můžete k nim přenést údaje. Když tito dobrovolníci přistupují k neveřejným informacím nebo osobním informacím, musejí se řídit podmínkami, kterým podléhá konkrétní platforma, na níž je nástroj dostupný.
 • Ostatní uživatelé. Nabízíme několik nástrojů, které uživatelům umožňují komunikovat mezi sebou navzájem. Tato komunikace může pod tato pravidla spadat, dokud prochází našimi systémy, ale uživatelé, kteří tyto zprávy obdrží, a jejich nakládání s přijatým obsahem jsou již mimo dosah těchto pravidel. Příklady zahrnují:
  • zasílání zpráv do e-mailových konferencí udržovaných Nadací;
  • žádosti o pomoc dobrovolníků prostřednictvím našeho systému OTRS (do tohoto systému jdou e-maily zaslané na info[zavináč]wikimedia.org);
  • posílání e-mailů ostatním uživatelům prostřednictvím projektů Wikimedia (např. pomocí funkce „Poslat e-mail tomuto uživateli“) a
  • debata na IRC (např. na kanálu #wikipedia).
Třetí strany
Tyto zásady ochrany osobních údajů se týkají pouze způsobu, jakým nadace Wikimedia shromažďuje, používá a zveřejňuje osobní údaje, a nezabývají se postupy třetích stran. Tyto Zásady ochrany osobních údajů se například netýkají postupů:
 • Webové stránky provozované jinými organizacemi, například takové, na které je odkazováno v sekci „Reference“ na Wikipedii nebo provozované pobočkami Wikimedia nebo jinými organizacemi hnutí. Tyto organizace mohou vaše údaje obdržet při návštěvě jejich stránek po použití některého projektu Wikimedia. Řídí se svými vlastními pravidly na ochranu osobních údajů.
 • Mobilní aplikace poskytované jinými organizacemi nebo jednotlivci. Tyto organizace nebo jednotlivci od vás mohou získat vaše údaje, pokud tyto aplikace používáte k přístupu k projektům Wikimedia nebo k jejich obsahu. Řídí se svými vlastními pravidly na ochranu osobních údajů.

Někdy mohou dobrovolníci na naše stránky umístit nástroj pro sběr dat, jako je například skript, udělátko, sledovací pixel, nebo sdílecí tlačítko bez našeho vědomí. Tato pravidla neřeší, jak třetí osoby zpracovávají údaje získané takovýmto nástrojem. Pokud narazíte na takový nástroj třetí strany a jste přesvědčeni, že porušuje tato pravidla, můžete takový nástroj odstranit sami, nebo to nahlaste na privacy[zavináč]wikimedia.org, abychom to mohli prošetřit.

Stránky týkající se ochrany osobních údajů