Policy:Privacy policy/Definitions/tr

From Wikimedia Foundation Governance Wiki
This page is a translated version of the page Policy:Privacy policy/Definitions and the translation is 85% complete.
Outdated translations are marked like this.

Wikimedia Foundation Privacy Policy Definitions

Söylediğimiz... Anlatmaya çalıştığımız:
"Vikimedya Vakfı" / "Vakıf" / "biz" / "bize" / "bizim" Wikimedia Foundation, Inc, Wikimedia Sitelerini işleten kâr amacı gütmeyen kuruluş.
"Wikimedia Siteleri" / "hizmetlerimiz" Vikipedi ve Wikimedia Commons gibi ana projelerimizle birlikte mobil uygulamalar, APIler, e-postalar ve bildirimler de dahil; ancak aşağıdaki "Bu Gizlilik Politikası Neleri Kapsar" bölümünde listelenen siteler ve hizmetler hariç olmak üzere Wikimedia web siteleri ve hizmetleri (dilden bağımsız olarak).
"siz" / "sizin" / "bana" Birey, grup veya kuruluş olmanıza bakılmaksızın ve Wikimedia Sitelerini veya hizmetlerimizi kendiniz için mi yoksa başkası adına mı kullandığınıza bakılmaksızın Siz.
"bu Politika" / "bu Gizlilik Politikası" "Wikimedia Vakfı Gizlilik Politikası" başlıklı bu belge.
"katkılar" Herhangi bir Wikimedia Sitesine eklediğiniz içerik veya yaptığınız değişiklikler.
"kişisel bilgi" Bize sağladığınız veya bizim sizden topladığımız, kişisel olarak sizi tanımadan kullanılabilecek bilgi. Daha açık bir ifadeyle aşağıdaki türde bilgilerin hepsini toplamamız şart değilse de aksi takdirde kamuya açık değilse ve sizi tanımada kullanılabilecekse en azından şunları "kişisel bilgi" kabul ediyoruz:
(a) gerçek adınız, adresiniz, telefon numaranız, e-posta adresiniz, şifreniz, resmi kimlik belgesi numaranız, IP adresiniz, user-agent bilgisi, kredi kartı numarası;
(b) (a) altbaşlığındaki maddelerden birisi ile ilişkilendirilmiş olmaı halinde doğum tarihi, cinsiyet, cinsel eğilim, ırk veya etnik köken, medeni veya ailevi durum, tıbbi şartlar ve engeller, siyasi görüş ve din gibi herhangi bir hassas veri ve
"üçüncü şahıs" / "üçüncü şahıslar" Wikimedia Vakfı tarafından kontrol edilmeyen, yönetimeyen veya işletilmeyen bireyler, varlıklar, web siteleri, hizmetler, ürünler ve uygulamalar. Bunun içinde Wikimedia hareketini tanıtmaya yardımcı olan Wikimedia chapters, thematic organizations ve kullanıcı grupları ile gönüllüler, çalışanlar, yöneticiler, memurlar, burs kazananlar, ve bu kuruluş veya grupların üstlenicileri gibi diğer Wiki:m:Special:MyLanguage/Grants:Start/Aboutmedia kullanıcıları ve bağımsız kuruluşlar da dahildir.
gizlilikle ilgili sayfalar