Wikimedia Foundation Privacy Policy

From Wikimedia Foundation Governance Wiki
This page is a translated version of the page Policy:Privacy policy and the translation is 93% complete.
Privaatsus- ja andmekaitsepõhimõtted
See on andmekaitsepõhimõtete kokkuvõte. Et lugeda täisteksti, kerige lehekülge allapoole või klõpsake siia.
Hoiatus: See kokkuvõte ei ole andmekaitsepõhimõtete osa ega õiguslik dokument. Selle eesmärk on pakkuda lihtsalt loetavat ülevaadet, mis aitab andmekaitsepõhimõtete täisteksti mõista. Võtke seda kui lugejasõbralikku vaateakent meie isikuandmete kaitse tingimustesse.

Kuna oleme veendunud, et vabasse teadmusse panustamine ei peaks eeldama isikuandmete avaldamist, siis võid:

Kuna soovime Wikimedia saitide täiustamiseks mõista, kuidas neid kasutatakse, siis kogume andmeid, kui sa:

Võtame enda kohuseks:

Pane tähele:

  • Kogu sinu lisatud sisu ja iga muudatus Wikimedia saidil on avalikult ja jäädavalt kättesaadav.
  • Kui lisad sisu või teed muudatuse Wikimedia saidil sisse logimata, seostatakse see sisu või muudatus avalikult ja jäädavalt muudatuse tegemise ajal kasutatud IP-aadressiga, mitte kasutajanimega.
  • Meie vabatahtlikest kaastöölistest moodustub ennast ise reguleeriv kogukond. Kogukond valib Wikimedia saitide kaastööliste hulgast administraatorid, kelle kasutada on vahendid, mis annavad neile osalise ligipääsu mitteavalikele andmetele hiljutise kaastöö kohta. Selle abil saavad nad turvata Wikimedia saite ning tagada reeglitest kinnipidamise.
  • Need andmekaitsepõhimõtted ei kehti kõigi Wikimedia Sihtasutuse hallatavate saitide ja teenuste kohta. Mõnedel saitidel ja teenustel on oma andmekaitsepõhimõtted (näiteks Wikimedia Shop) ja osa saite või teenuseid on kolmandate osapoolte halduses (näiteks arendusprojektid saidil Wikimedia Cloud Services).
  • Oma panusena haridusse ja uurimistöösse üle kogu maailma teeme vahel kättesaadavaks avalikke andmeid, koondandmeid või isikustamata andmeid baasitõmmiste ning andmehulkade kujul.
  • Selleks, et kaitsta Wikimedia Sihtasutust ja ülejäänud kasutajaid, pead nõustuma siinsete andmekaitsepõhimõtetega või Wikimedia saite mitte kasutama.

Sissejuhatus

Tere tulemast!

Wikimedia liikumine põhineb lihtsal, aga võimsal alusel: me suudame koos ära teha rohkem kui keegi meist üksinda. Me ei saa aga koos töötada, kui me ei kogu, jaga ega analüüsi teavet meie saitide kasutajate kohta, sest peame leidma uusi viise, kuidas muuta Wikimedia saitide kasutamine mugavamaks, turvalisemaks ja viljakamaks.

Me usume, et info kogumine ja kasutamine peab käima käsikäes läbipaistvusega. Siinsed põhimõtted selgitavad, kuidas Wikimedia Sihtasutus, Wikimedia saite (nagu Vikipeedia) ülalpidav mittetulunduslik organisatsioon, kogub, kasutab ja jagab teavet, mida me sinu kohta saame, kui Wikimedia saite kasutad. On oluline mõista, et kui kasutad ükskõik millist Wikimedia saiti, nõustud enda kohta teabe kogumise, edastamise, töötlemise, säilitamise, avaldamise ja kasutamisega siinsetes põhimõtetes kirjeldatud viisidel.

Me usume, et vaba teadmuse liikumises osalemiseks ei peaks olema vaja anda enda kohta välja isiklikke andmeid. Kasutajakonto registreerimiseks või Wikimedia saitidel kaastöö tegemiseks ei pea sa meile teada andma oma pärisnime, aadressi ega sünniaega.

Me ei rendi ega müü sinu isikuandmeid ega edasta neid kolmandatele isikutele, et nad saaksid sulle midagi müüa. Me kasutame neid andmeid, et leida viise, kuidas teha Wikimedia saidid köitvamaks ja ligipääsetavamaks ning muuta teabe hankimine ja kaastöö tegemine nauditavamaks. Lühidalt öeldes: me kasutame neid andmeid, et muuta Wikimedia saite sinu jaoks paremaks.

Lõppude lõpuks on vaba teadmuse kangelased just sinusugused inimesed, kelle tegevuse tulemusel on Wikimedia saidid mitte ainult olemas, vaid ka kasvavad ja edenevad.

Sõnaseletused

Kuna isikuandmete kogumise viise ja põhjusi peaks suutma mõista igaüks (ja mitte ainult juristid), on siinsed põhimõtted esitatud tavakeeles, mitte juriidilises kõnepruugis. Mõned kõige olulisemad terminid seletame lahti:


Kui me ütleme... ..., siis me mõtleme:
"Wikimedia Sihtasutus" / "Sihtasutus" / "meie" Wikimedia Sihtasutus (ametlik nimi inglise keeles The Wikimedia Fountation, Inc.) on mittetulundusorganisatsioon, mis käitab Wikimedia saite.
"Wikimedia saidid" / "meie teenused" Wikimedia veebisaidid ja teenused (sõltumata keelest), sealhulgas meie peamised sisuprojektid, nagu Vikipeedia ja Wikimedia Commons, aga ka mobiilirakendused, rakendusliidesed (API-d), e-kirjad ja teavitused, aga välja arvatud saidi ja teenused, mis on loetletud alajaotuses "Mida need põhimõtted ei hõlma".
"sina" / "mina" Sina kui Wikimedia saitide kasutaja, sõltumata sellest, kas oled üksikisik või esindad organisatsiooni, ja sõltumata sellest, kas kasutad Wikimedia saite ja teenuseid enda või kellegi teise tarbeks.
"need põhimõtted" / "käesolevad andmekaitsepõhimõtted" This document, entitled the "Wikimedia Foundation Privacy Policy".
"kaastöö" Sisu, mille sa lisad, või muudatused, mida sa teed mis tahes Wikimedia saidil.
"isikuandmed", "isiklikud andmed" Information you provide us or information we collect that could be used to personally identify you. To be clear, while we do not necessarily collect all of the following types of information, we consider at least the following to be "personal information" if it is otherwise nonpublic and can be used to identify you:
(a) sinu pärisnimi, aadress, telefoninumber, e-postiaadress, parool, isikukood, IP-aadress, kasutajaagendi info, pangakonto number;
(b) when associated with one of the items in subsection (a), any sensitive data such as date of birth, gender, sexual orientation, racial or ethnic origins, marital or familial status, medical conditions or disabilities, political affiliation, and religion.
"kolmas osapool" / "kolmandad osapooled" Individuals, entities, websites, services, products, and applications that are not controlled, managed, or operated by the Wikimedia Foundation. This includes other Wikimedia users and independent organizations or groups who help promote the Wikimedia movement such as Wikimedia chapters, thematic organizations, and user groups as well as volunteers, employees, directors, officers, grant recipients, and contractors of those organizations or groups.


Mida siinsed põhimõtted hõlmavad ja mida mitte

Välja arvatud juhtudel, mida on kirjeldatud allpool, rakenduvad siinsed põhimõtted, kui kogume ja töötleme sinu kohta teavet, mis tekib, kui kasutad mis tahes Wikimedia saiti. Siinsed põhimõtted kehtivad ka siis, kui saame teabe oma koostööpartneritelt või muudelt kolmandatelt osapooltelt. Et paremini aru saada, mida siinsed põhimõtted hõlmavad, loe edasi.

Näited juhtudest, mida siinsed põhimõtted hõlmavad

Siinsed põhimõtted hõlmavad (keelest sõltumata):

  • Kõiki meie peamisi veebisaite (vaata nimekirja), nagu näiteks Vikipeedia, sealhulgas kasutajalehekülgi, arutelulehekülgi ja teadete lehekülgi.
  • Meie blogisid ja rakendusliideseid (API) (juhul kui neile ei kehti eraldi põhimõtteid).
  • Wikimedia Sihtasutuse ametlikke mobiilirakendusi.
  • E-kirju, lühisõnumeid ja muid teavitusi, mille oleme saatnud sulle või mille oled saatnud meile.

Siinsed põhimõtted ei hõlma siiski kõiki olukordi, kus me võime koguda ja töödelda teavet. Näiteks võivad kehtida muud spetsiaalsed privaatsuspõhimõtted (näiteks Wikimedia poe kasutajatele) või on tegemist saidi või teenusega, mida haldavad kolmandad osapooled (näiteks arendusprojektid Wikimedia pilveteenuses). Et paremini aru saada, mid siinsed põhimõtted ei hõlma, loe edasi.

Teemad, mida siinsed põhimõtted ei hõlma

See alajaotis on osa andmekaitse põhimõtetest ja püüab lähemalt selgitada, millised olukorrad ei ole siinsete põhimõtetega hõlmatud.

Wikimedia saidid ja tööriistad, millel on teistsugused põhimõtted
Mõnedel Wikimedia saitidel või tööriistadel on omaenda andmekaitsepõhimõtted või tingimused, mis erinevad siinsetest põhimõtetest. Mõned sellistest on:
Kui Wikimedia Sihtasutuse saidil on omaenda andmekaitsepõhimõtted, siis lingib sait nendele põhimõtetele. Kui Wikimedia Sihtasutuse tööriistal on omaenda andmekaitsepõhimõtted, siis lingib lehekülg, kust tööriista saab alla laadida või kasutusele võtta, nendele põhimõtetele.
Kogukonna liikmed
Wikimedia saidid põhinevad koostööl ning neid haldab ja arendab pidevalt ülemaailmne vabatahtlike kogukond. Sellel kogukonnal võib mõnikord olla ligipääs isiklikule infole, et tagada Wikimedia saitide töö.
  • Administrative volunteers, such as CheckUsers or Stewards. These are volunteers who enforce Wikimedia Site policies and ensure the safety of the Wikimedia Sites. When these administrators access Personal Information that is nonpublic, they are required to comply with our Access to nonpublic personal data policy, as well as other, tool-specific policies.
  • Tool providers. We support platforms for third-party developers to experiment and develop new tools and sites, such as wmflabs.org. When you use one of the tools developed by these volunteers, you may transfer information to them. When these volunteers access nonpublic information or Personal Information, they are required to comply with the terms governing the particular platform the tool is available on.
  • Other users. We provide several tools that allow users to communicate with each other. The communications may be covered by this Policy while they pass through our systems, but the users who receive these communications, and what they do with the communications once they receive them, are not covered by this Policy. Examples include:
    • posting to Foundation-hosted email lists;
    • requesting support from volunteers through our online ticketing system (email sent to info[at]wikimedia.org goes to this system);
    • emailing other users through the Wikimedia Sites (for example, by using the "Email this user" feature); and
    • chatting on IRC (such as on the #wikipedia channel).
Kolmandad osapooled
This Privacy Policy only covers the way the Wikimedia Foundation collects, uses and discloses Personal Information and does not address the practices of third parties. For example, this Privacy Policy does not address the practices of:
  • Websites run by other organizations, like websites linked to from the "References" sections of Wikipedia, or run by Wikimedia chapters or other movement organizations. These organizations may receive information from you if you visit their websites after using one of the Wikimedia Sites. They are governed by their own privacy policies.
  • Mobile applications provided by other organizations or individuals. These organizations or individuals may receive information from you if you use those applications to access the Wikimedia Sites or Wikimedia Site content. They are governed by their own privacy policies.

Mõnikord paigaldavad vabatahtlikud ilma meie teadmata Wikimedia saidil mõnele lehele andmeid koguva tööriista, näiteks skripti, vidina, jälituspiksli või jagamisnupu. Käesolevad andmekaitsepõhimõtted ei hõlma seda, kuidas kolmandad osapooled käitlevad sellise tööriista kaudu kogutud infot. Kui leiad sellise kolmanda osapoole tööriista ja oled veendunud, et see rikub käesolevaid põhimõtteid, võid tööriista ise eemaldada või teatada sellest aadressile privacy[at]wikimedia.org, et me saaks asja uurida.

Kui on kogukondlikke reegleid ja juhendeid, mis puudutavad isikuandmete temaatikat, siis võib kogukond nendes kehtestada siinsetele põhimõtetele lisanduvaid reegleid, kuid ei või luua uusi erandeid või muul viisil vähendada siinsete põhimõtete pakutavat andmekaitset.

Andmete kogumine ja kasutamine

Andmete liigid, mida me sinult saame ja kuidas me neid hangime

Sinu avalik kaastöö

Kui teed mis tahes Wikimedia saidile kaastööd, sealhulgas kasutajalehtedel ja arutelulehtedel, luuakse jäädav ja avalik jälg sisust, mida lisasid, eemaldasid või muutsid. Lehekülje ajalugu näitab muudatuse tegemise ajahetke ja sinu kasutajanime (juhul, kui olid sisse loginud) või IP-aadressi (juhul, kui sa ei olnud sisse loginud). Me võime kasutada sinu avalikku kaastööinfot, kas koondatult koos teiste kasutajate kaastööinfoga või individuaalselt, selleks et luua kasutajate jaoks uusi tarkvarafunktsioone ja -rakendusi või uurida, kuidas Wikimedia saite kasutatakse. Seda on pikemalt selgitatud allpool jaotises "Kuidas me kasutame sinult kogutud teavet".

Avalikult nähtavad andmed

Kui siinsed põhimõtted ei sätesta teisiti, peaksid eeldama, et info, mille sa ise Wikimedia saitidel sisestad, sealhulgas isikuandmed, on avalikult nähtav ja otsingumootorite abil leitav. Nagu enamikku sisu internetis, saavad teised inimesed kopeerida ja edastada kõike, mida jagad. Palun ära sisesta infot, mida sa ei soovi jäädavalt avalikuks teha, näiteks oma pärisnime ja aadressi.

Tea, et infot, mille oled ise avalikuks teinud, või koondatud infot, mille meie avalikustame, saab igaüks kasutada analüüsiks ja järelduste tegemiseks näiteks kasutaja päritolumaa, poliitilise kuuluvuse või soo kohta.

Kasutajakonto teave ja registreerimine

Soovid luua kasutajakonto? Tore! Ei soovi luua kasutajakontot? Pole probleemi!

Wikimedia saitide lugemiseks ega kaastöö tegemiseks ei nõuta kasutajakontot, välja arvatud harvad erijuhud. Kuid kui sa teed kaastööd ilma kontole sisse logimata, näidatakse sinu kaastöö juures avalikult sinu seadmega seotud IP-aadressi.

Kui soovid luua tavalist kasutajakontot, siis piisab selleks enamasti ainult kasutajanime ja parooli määramisest. Kuid kui sa ei lisa e-postiaadressi, ei ole meil võimalik sind aidata juhul, kui parooli unustad.

Lähemalt kasutajanimedest

Sinu valitud kasutajanimi on avalikult nähtav, seega kaalu hoolikalt, kas soovid selleks kasutada oma pärisnime või muid isiklikke andmeid. Sinu parooli kasutatakse ainult selleks, et tuvastada, et konto on sinu oma. Me salvestame ka sinu seadme IP-aadressi ja säilitame seda lühiajaliselt, et kaitsta Wikimedia kasutajaid ja sisu: tõsise väärkäitumise korral võidakse uurimise käigus kasutajanimesid ja IP-aadresse seostada. Me ei nõua teiste isikuandmete sisestamist, nagu pärisnimi, e-postiaadress, sünniaeg, krediitkaardiandmed.

Loodud kasutajakontot ei ole hiljem võimalik täielikult kustutada (kuigi soovi korral on võimalik kasutajalehel avaldatud teave eemaldada). Selle põhjuseks on asjaolu, et sinu avalik kaastöö peab olema omistatud selle autorile (sinule). Mõnel juhul saab Wikimedia kogukond aidata, eemaldades kasutajakontoga seotud lisainformatsiooni.

Et saada paremat ülevaadet meie kasutajaskonna ülesehitusest ning kohandada ja parendada meie teenuseid erisuguste kasutajarühmade jaoks, võime me küsida sinult demograafilisi andmeid, näiteks sugu ja vanust. Me lisame küsimuse juurde, kas antud vastus saab olema avalik või mitte, et sa saaksid teha teadliku otsuse, kas soovid seda teavet meiega jagada. Selliste andmete sisestamine on alati vabatahtlik. Kui sa ei soovi, siis sa ei pea seda tegema — nii lihtne see ongi.

Asukohateave

GPS ja muud asukoha määramise tehnoloogiad

Kui annad oma nõusoleku, saame kasutada GPS-i (ja teisi tehnoloogiad, mida laialdaselt kasutatakse asukoha määramiseks), et näidata sulle asjakohasemat sisu. Me hoiame nende tehnoloogiate abil sinu kohta kogutud andmeid konfidentsiaalsena, välja arvatud siin põhimõtetes kirjeldatud juhud. Selle kohta, kuidas me neid tehnoloogiaid kasutame, saad rohkem lugeda KKK-st.

Metaandmed

Mõnikord saame me sinu seadmelt automaatselt info sinu asukoha kohta. Näiteks kui sa laadid Wikimedia Commonsisse mobiilirakenduse kaudu üles foto, võime me saada sinu seadmelt selle foto metaandmed, nagu foto tegemise aeg ja koht. Tea, et erinevalt GPS-signaalide abil kogutud asukohainfost tuleneb selline foto või video metaandmete edastamine tavaliselt sinu mobiiliseadme vaikeseadetest. Kui sa ei soovi, et metaandmed meile edastataks ja avalikuks tehtaks, muuda palun oma mobiiliseadme seadeid.

IP-aadressid

Kui sa külastad mis tahes Wikimedia saiti, saame me automaatselt teada sinu seadme (või proksiserveri) IP-aadressi, mida sa internetti pääsemiseks kasutad. IP-aadressi saab kasutada geograafilise asukoha määramiseks.

Andmed, mis puudutavad sinu Wikimedia saitide kasutust

Me soovime muuta Wikimedia saidid sinu jaoks paremaks, analüüsides, kuidas sa saite kasutad. Näiteks uurime, kui tihti sa Wikimedia saite kasutad, mis sulle meeldib, mida pead kasulikuks, kustkaudu sa Wikimedia saitidele jõuad ja kas sa kasutaksid mõnda abistavat tarkvarafunktsiooni rohkem, juhul kui me seda teisel moel esitleks. Me soovime, et siinsed põhimõtted ja meie praktikad peegeldaksid meie kogukonna väärtusi. Seetõttu hoiame sinu Wikimedia saitide kasutust puudutavaid andmeid konfidentsiaalsena, välja arvatud siin põhimõtetes kirjeldatud juhtudel.

Teave, mida saame automaatselt

Brauserite tööpõhimõtetest tulenevalt saame me automaatselt mõningast teavet, kui sa Wikimedia saite külastad ning ka siis, kui kasutad veebitööriista või kolmanda osapoole saiti, mis laadib infot Wikimedia saitidelt. Saadav teave sisaldab sinu kasutatava seadme tüüpi (mõnede mobiilirakenduste beetaversioonide puhul ka seadme unikaalset indentifitseerimisnumbrit), brauseri tüüpi, versiooni ja keele-eelistust, operatsioonisüsteemi tüüpi ja versiooni, mõnel juhul interneti- või mobiilsideteenuse pakkuja nime, sind Wikimedia saidile toonud veebisaiti, sinu külastatavaid lehekülgi Wikimedia saidil ning iga lehe külastamise kuupäeva ja kellaaega.

Lihtsalt öeldes kasutame me seda teavet sinu kasutajakogemuse rikastamiseks. Näiteks kasutame me seda teavet saitide haldamiseks, turvalisuse tagamiseks ja vandalismiga võitlemiseks, mobiilirakenduste optimeerimiseks, sisu kohandamiseks kasutajale ja keelele, funktsioonide katsetamiseks, et näha, mis töötab ja mis mitte, tarkvara jõudluse parandamiseks, kasutaja ja saidi omavahelise suhtluse mõistmiseks, eri funktsioonide kasutuse jälgimiseks, saitide kasutajaskondade ülesehituse uurimiseks ja trendide analüüsimiseks.

Meie kogutav teave

Mõnda tüüpi teavet kogume aktiivselt mitmesuguste levinud tehnoloogiatega. Nende seas on veebimajakad, JavaScript ja lokaalselt säilitatavate andmete tehnoloogiad, nagu näiteks küpsised ja brauserisalv. Samasuguseid tehnoloogiaid võivad kasutada ka veebitööriistad ja kolmanda osapoole saidid, mis laadivad infot Wikimedia saitidelt. Me teame, et mõnel nendest tehnoloogiatest pole kõige parem maine ja et neid on võimalik kasutada ka vähem üllatel eesmärkidel. Seetõttu tahame teha nii selgeks kui võimalik, miks me neid meetodeid kasutame ja millist tüüpi teavet nende abil kogume.

Sõltuvalt tehnoloogiast, mida kasutame, võib kohtmälus säilitatav informatsioon sisaldada teksti, isikuandmeid (nagu näiteks sinu IP-aadress) ja sinu Wikimedia saitide kasutust puudutavaid andmeid (nagu näiteks sinu kasutajanimi või saidi külastamise aeg). Täpsemalt loe altpoolt.

Me kasutame seda infot, et muuta sinu kasutajakogemus Wikimedia saitidel turvalisemaks ja paremaks, et mõista paremini kasutajaeelistusi ja kasutaja suhtlust Wikimedia saitidega ning et üldiselt oma teenuseid parandada. Me ei kasuta kunagi kolmandate osapoolte küpsiseid, välja arvatud juhul, kui oled selleks loa andnud. Kui sa puutud kokku kolmanda osapoole andmekogumistööriistaga, mida sa pole lubanud (näiteks kui selle on ekslikult rakendanud teine kasutaja või administraator), palun teata sellest aadressile privacy@wikimedia.org.

Lähemalt brauserisalve talletatud infost

Brauserisalve talletatud andmed, JavaScript ja veebimajakad aitavad meil teha järgnevat:

  • Pakkuda sulle kohanduvat kasutuskogemust, näiteks kasutada küpsiseid keele-eelistuse või kasutajaeelistuste talletamiseks, et saaksime sul võimaldada kohandada kasutajaliidese välimust ja hoida sind kursis huvitavate Wikimedia teemade ja üritustega sinu piirkonnas.
  • Pakkuda sulle kiiremini asjakohasemat sisu. Näiteks kasutame me brauserisalve, et säilitada sinu hiljuti loetud artikleid kiireks taasavamiseks. Samuti kasutame me küpsiseid, et sinu otsinguajaloo põhjal näidata paremaid otsingutulemusi.
  • Mõista, kuidas sa Wikimedia saite kasutad, et saaksime teada, mis töötab ja mis on kasulik. Näiteks võime kasutada küpsiseid, mis näitavad meile nimekirja sinu jälgimisloendi artiklitekst, selleks et me saaksime sulle soovitada sarnaseid artikleid, millest võid huvituda.
  • Mõista, kuidas sa kasutad Wikimedia saite eri seadmetega, et me saaksime muuta oma eripalgelisi saite kiiremaks ja tõhusamaks.
  • Muuta Wikimedia saitide kasutamine mugavamaks, näiteks kasutades küpsiseid selleks, et jätkata sinu seanssi poolelijäänud kohast, kui logid sisse, või selleks, et mäletada sinu kasutajanime, et sa ei peaks seda igal sisselogimisel uuesti kirjutama.

Soovid rohkem teada? Täpsemalt meie kasutatavate küpsiste kohta, nende kehtivusaja ja otstarbe kohta saad lugeda KKK-st.

Me usume, et sel viisil andmete kogumine aitab parandada sinu kasutajakogemust, aga sa saad eemaldata või keelata osa või kogu brauserisalves säilitatava info oma brauseri seadetes (sõltub brauserist). Põhjalikumalt saad võimaluste kohta lugeda KKK-st. Kuigi andmete säilitamine brauserisalves ei ole tingimata tarvilik meie saitide kasutamiseks, ei pruugi kõik funktsioonid töötada õigesti, kui sa keelad andmete talletamise brauserisalve.

Kuigi eeltoodud näidete puhul, mis puudutavad sinu kohta andmete kogumist andmekogumistööriistade abil, hoiame me kogutud infot konfidentsiaalsena vastavalt siinsetele põhimõtetele, on osa sinu kasutajanimega seotud infot avalik logides. Näiteks on avalikus logis kirjas kuupäev, millal lõid Wikimedia saidil kasutajakonto, nagu ka kõigi teiste kasutajakontode loomise kuupäevad.

Kuidas me kasutame sinult saadud teavet

Üldine

Meie ja meie teenusepakkujad kasutame sinu infot seaduslikult oma heategevusliku missiooni täitmiseks, sealhulgas:

Käitame Wikimedia saite, jagame sinu kaastööd ja haldame oma teenuseid.
  • Et aidata sul oma teadmisi maailmaga jagada ja lisada meie teenustele uusi funktsioone.
  • Et korraldada ligipääsu sinu kasutajakontole ja pakkuda sellega seotud teenuseid.
  • Et saata sulle korralduslikku infot, näiteks meie eeskirjade muudatusi.
  • Et võimaldada sul soovi korral saata teistele isikutele sõnumeid. Kasutajatevahelist otsesuhtlust (nagu näiteks tööriista "Saada kasutajale e-kiri" kaudu saadetud sõnumid), mis on mitteavalikult säilitatud Wikimedia Sihtasutuse süsteemides või saadetud nende kaudu, hoiame konfidentsiaalsena, välja arvatud siinsetes põhimõtetes kirjeldatud juhud.

Nende tegevuste eesmärk on reguleerida meie seost sinuga, et tegutseda vastavalt meie õigustatud huvile ja et täita oma seaduslikke kohustusi.

Pakume kohanduvaid teenuseid.
  • Et pakkuda sinu jaoks kohandatud sisu, teavitusi ja seadeid ja rikastada sinu kasutajakogemust Wikimedia saitidel.

Me kohandame oma teenuseid mõnel juhul sinu nõusoleku alusel, või kooskõlas meie õigustatud huviga.

Saadame e-kirju uudiste ja teavitustega teemadel, mida me usume sind huvitavat.
  • Et sulle teada anda asjadest, mis on juhtumas Wikimedia Sihtasutuse, meie saitide või Wikimedia liikumisega.
  • Et sind teavitada muudatustest artiklis, mille oled lisanud oma jälgimisloendisse.

Me saadame selliseid e-kirju sulle ainult sinu nõusolekul või muudel seadusega lubatud juhtudel. Me ei müü, rendi ega kasuta sinu e-postiaadressi, et sulle reklaamida kolmandate osapoolte tooteid või teenuseid. Sa saad määrata, mis laadi teavitusi ja kui tihti sulle saadame, minnes teavituseelistuste lehele. Lähemalt saad e-kirjade ja teavituste ning oma sellekohaste eelistuste muutmise kohta lugeda KKK-st.

Saadame vabatahtlikke küsitlusi ja palume tagasisidet.

Kui me palume sul jagada oma mõtteid ja ideid, siis alati lisame juurde ka oma plaani selle kohta, kuidas me vastuseid ning sinu antud isiklikku infot jagame.

Vastamine meie küsitlustele ja tagasiside palvetele on alati vabatahtlik. Me saadame selliseid e-kirju sulle ainult sinu nõusolekul või muudel seadusega lubatud juhtudel. Sa saad määrata, mis laadi teavitusi ja kui tihti sulle saadame, minnes teavituseelistuste lehele. Lähemalt saad e-kirjade ja teavituste ning oma sellekohaste eelistuste muutmise kohta lugeda KKK-st.

Arendame Wikimedia saite ja muudame sinu kasutajakogemust turvalisemaks ja paremaks.
  • Et kasutada sinu avaliku kaastöö andmeid, kas siis koondatult koos teiste kaastööliste avalike andmetega või individuaalselt, sinu jaoks uute funktsioonide või andmetega seotud toodete arendamiseks või uurida lähemalt, kuidas Wikimedia saite kasutatakse.
  • Et võidelda spämmi, identiteedivarguse, pahavara ja muud sorti kuritarvitusega.
  • Et optimeerida mobiili- ja muid rakendusi.
  • Et katsetada funktsioone ja mõista, kuidas kasutajad Wikimedia saitidega suhtlevad, jälgida ja uurida funktsioonide kasutamist, uurida eri Wikimedia saitide kasutajaskonna ülesehitust ja analüüsida trende.

Nende tegevuste eesmärk on liikuda meie seaduspärase eesmärgi suunas ja täita meie seaduslikke kohustusi.

Muu

Teave asukoha kohta

GPS ja muud asukoha määramise tehnoloogiad

Nagu kirjeldatud, võime me kasutada levinud tehnoloogiaid sulle asjakohasema sisu näitamiseks. Näiteks saavad meie mobiilirakendused näidata sulle Wikimedia saitide artikleid nende huviväärsete paikade kohta, mis asuvad sinu lähedal. Meenutame, et sa saad neid asukoha määramise tehnoloogiaid igal ajal sisse ja välja lülitada (näiteks oma mobiilseadme operatsioonisüsteemi seadetest) ja sellest hoolimata endiselt Wikimedia saite kasutada.

Metaandmed

Nagu kirjeldatud, võime me saada sinu seadmelt automaatset asukohainfot. Näiteks kui sa laadid Wikimedia Commonsisse mobiilirakenduse kaudu foto, siis tea, et sinu mobiiliseadme vaikeseade järgi laaditakse tavaliselt koos fotoga üles ka metaandmed. Meenutame, et kui sa ei soovi koos fotoga meile saata ja avaldada metaandmeid, siis palun muuda oma mobiiliseadme seadeid.

IP-aadressid

Kui sa külastad mis tahes Wikimedia saiti, saame me automaatselt teada IP-aaddressi, mida sinu seade (või proksiserver) internetti pääsemiseks kasutab. IP-aadressi järgi saab määrata geograafilist asukohta. Me hoiame IP-aadresse konfidentsiaalsena, välja arvatud siinsetes põhimõtetes kirjeldatud juhud. Kui külastad Wikimedia saite mobiilseadmega, võime me kasutada sinu IP-aadressi, et edastada anonümiseeritud ja koondatud andmeid teenusepakkujatele eri piirkondade kasutusmahtude kohta.

Me kasutame asukohainfot, et muuta sinu kasutuskogemus Wikimedia saitidel turvalisemaks ja paremaks, et mõista paremini kasutajate eelistusi ja nende suhtlust saitidega, ning üldiselt meie teenuseid parendada. Näiteks kasutame me neid andmeid suurema turvalisuse pakkumiseks, mobiilirakenduste optimeerimiseks, ja viiside leidmiseks, kuidas kasvatada ja paremini toetada Wikimedia kogukondi. Veel kasutame me isiklikku infot viisil, mis on kirjeldatud siinsete põhimõtete alajaotustes "Õigusemõistmise eesmärkidel" ja "Et kaitsta sind, meid ja teisi".

Jagamine

Millal me jagame infot sinu kohta?

Sinu loaga

Me jagame sinu kohta käivat isiklikku infot selgelt määratletud otstarbeks, juhul kui sellega nõustud. Näiteks, kui saad stipendiumi, küsime luba sinu isikuandmete edastamiseks kohalikule haruorganisatsioonile. Veel näiteid võid leida KKK-s.

Õigusemõistmise eesmärkidel

Me hangime, kasutame, säilitame ja/või avaldame sinu isiklikku infot, kui me põhjendatult usume, et see on vajalik kehtiva ja õigusliku jõuga kohtuorderi, kohtukutse, seaduse, muu õigusakti või haldusakti täitmiseks. Kuid kui me usume, et isikuandmete avaldamise nõue õiguslikult ei kehti või see on õigussüsteemi kuritarvitamine, ja kasutaja, keda see puudutab, ei kavatse ise avalikustamist takistada, püüame me nõudele vastu seista. Me püüame võimalusel sind e-kirja teel teavitada vähemalt 10 päeva enne sinu isikliku info edastamist õigusmõistmise eesmärgil. Kuid me saame seda teha ainult siis, kui meil pole õigusmõistmise huvides keelatud sinuga ühendust võtta, kui nõudest sulle teatamise tõttu ei teki ega suurene oht kellegi elule, ning kui sa oled andnud meile oma e-postiaadressi.

Siinsed põhimõtted ei piira sinu võimalikke vastuväited kolmanda osapoole nõudele (olgu see siis tsiviil-, kriminaal- või haldusvaldkonnast) avaldada sinu isiklikku infot. Me soovitame küsida nõu õigusasjatundjalt kohe, kui sind puudutav selline nõue on sulle teatavaks saanud.

Rohkem infot leiad KKK-st.

Kui organisatsioon antakse üle (mis on väga ebatõenäoline)

On ebatõenäoline, et Sihtasutuse omanik muutub või toimub organisatsiooni liitmine või omandamine (kooskõlas meie seaduspäraste huvidega), aga kui see juhtub, siis hoiame me sinu isiklikku infot konfidentsiaalsena (välja arvatud siinsetes põhimõtetes kirjeldatud juhud) ja teavitame sind Wikimedia saitide ja WikimediaAnnounce meililisti (või muu sarnase listi) kaudu vähemalt 30 päeva ette, enne kui mis tahes isiklik info üle antakse või kehtestatakse teistsugused privaatsus- ja andmekaitsepõhimõtted.

Et kaitsta sind, meid ja teisi

Meie või teatud eriõigustega kasutajad võivad olla sunnitud kasutama ja edastama sinu isiklikku infot, kui see on usutavasti vajalik meie kasutustingimuste, siinsete põhimõtete või muude Wikimedia Sihtasutuse või kogukondade eeskirjade jõustamiseks või võimalike rikkumiste uurimiseks.

Wikimedia saidid põhinevad koostööl: enamiku eeskirjadest koostavad ja teatud eriõiguste valdajad valivad enda seast kasutajad. Need eriõigused võivad sisaldada osalist ligipääsu mitteavalikule infole näiteks teiste kasutajate hiljuti tehtud muudatuste ja muu tegevuse kohta, mis pole üldiselt nähtav. Nad kasutavad seda ligipääsuõigust, et kaitsta saite vandalismi ja muu kuritarvituse eest, võidelda ahistamisega ning üldiselt vähendada segavat käitumist Wikimedia saitidel. On olemas mitmesugused eriõigustega kasutajagrupid, millel on omad privaatsus- ja konfidentsiaalsuspõhimõtted, kuid kõik nad peavad järgima ka mitteavalikule infole ligipääsu põhimõtteid. Need kasutajate endi valitud eriõigustega kasutajagruppide liikmed on aruandekohustuslikud kasutajate kogukonna ees ja teised kasutajad jälgivad nende tegevust pidevalt. Kuid Wikimedia Sihtasutus ei tea nende kasutajate pärisnimesid.

Me loodame, et seda vajadust ei teki, aga me võime olla sunnitud välja andma sinu isiklikku infot, kui me põhjendatult usume, et see on vajalik isikule tõsiste kehavigastuse või surma põhjustamise vältimiseks või meie organisatsiooni, töötajate, lepingupartnerite, kasutajate või avalikkuse kaitseks. Me võime samuti välja anda sinu isiklikku infot, kui me põhjendatult usume, et see on vajalik spämmi, pahavara, pettuse, kuritarvituse, ebaseadusliku tegevuse tuvastamiseks, vältimiseks või hindamiseks, turvalisuse või tehnilistel kaalutlustel. Näiteid selle kohta leiad KKK-st.

Meie teenusepakkujatele

Me kasutame kolmandatest osapooltest teenusepakkujate või lepingupartnerite abi, et käitada ja arendada Wikimedia saite sulle ja teistele kasutamiseks. Me anname neile ligipääsu sinu isikliku info juurde vastavalt nende vajadusele meile teenuseid osutada või vajadusele nende tööriistu ja teenuseid kasutada. Me rakendame reegleid ja nõudeid, näiteks sõlmides konfidentsiaalsuslepinguid, et tagada sinu kohta käiva info käitlemine teenusepakkujate valduses kooskõlas siinsete põhimõtetega ning sinu privaatsust vähemalt samavõrd kaitstes. Näidetega sellest saad tutvuda KKK-s.

Kui sa külastad Wikimedia saite mobiilseadme vahendusel, kasutame me sinu IP-aadressi, et edastada teenusepakkujatele anonümiseeritud või koondatud infot kasutusmahtude kohta eri piirkondades.

Mõned meie teenusepakkujad nõuavad meilt oma andmekaitsepõhimõtetele linkimist, selliste teennusepakkujate ja linkide nimekiri asub siin.

Et mõista ja katsetada

Avatud lähtekoodiga tarkvara, mida Wikimedia saidid kasutavad, sõltub vabatahtlike tarkvaarendajate panusest, kes kirjutavad ja testivad lähtekoodi selleks, et see täieneks ja areneks koos meie kasutajate vajadustega. Et teha nende tööd võimalikuks, anname osale arendajatest piiratud ligipääsu süsteemidele, mis sisaldavad sinu isiklikku infot, aga ainult nii palju, kui on vajalik, et nad saaksid Wikimedia saite arendada ja nendesse panustada.

Sarnasel viisil jagame me mitteisiklikku infot või koondatud infot teadlaste ja teise selliste isikutega, kes soovivad Wikimedia saite uurida. Kui jagame nendega teavet, aitab see neil mõista saitide kasutamise ja lugemise ning kasutajaskonna ülesehituse mustreid. Nad saavad siis jagada oma uurimistulemusi meie ja meie saitide kasutajatega, et me kõik suudaksime saite paremini mõista ja täiendada.

Kui me anname organisatsioonivälistele arendajatele või teadlastele ligipääsu isiklikule infole, seame me ka piirangud, näiteks tehnilised ja lepingulised tingimused, et tagada sinu info käitlemine kooskõlas siinsete põhimõtete ja meie juhistega. Kui need arendajad või teadlased avaldavad hiljem oma loomingu või uurimistulemused, nõuame neilt sinu isikliku info mitteavaldamist. Palun tea, et hoolimata meie esitatud tingimustest ei saa me garanteerida, et nad meie lepinguid täidavad või meie regulaarselt nende projekte kontrollime. (Andmete taastuvastatavaks muutmise kohta saad pikemalt lugeda KKK-st.)

Kuna sa ise avaldasid oma andmed

Mis tahes info, mille sa avalikult Wikimedia saitidel postitad, on avalik. Näiteks kui sa paned oma e-postiaadressi üles oma arutelulehele, on see avalik ja seda ei kaitse siinsed põhimõtted. Ja kui sa teed artiklites muudatusi ilma kontoga sisse logimata, on avalikult nähtav sinu IP-aadress. Palun mõtle hoolikalt oma soovitud privaatsustaseme üle, enne kui avaldad isiklikku infot oma kasutajalehel või mujal.

Kaitse

Kuidas me sinu isiklikke andmeid kaitseme?

Me püüame kaitsta sinu isiklikku infot volitamata ligipääsu, kasutuse ja avaldamise eest. Me kasutame mitmesuguseid füüsilisi ja tehnilisi meetmeid, eeskirju ja protseduure (näiteks nagu ligipääsukontrolli protseduure, võrgu tulemüüre ja füüsilisi turvameetmeid), mis on loodud meie süsteemide ja sinu isikuandmete kaitseks. Kahjuks ei ole olemas täiesti turvalist andmeedastust või -säilitamist, seega ei saa me garanteerida, et meie turvameetmeid ei murta (kas siis tehniliste vahenditega või meie eeskirjade ja protseduuride eiramisega).

Me ei küsi sinu parooli kunagi e-kirja teel (aga võime saata sulle e-kirjaga ajutise parooli, kui oled tellinud parooli uuendamise). Kui sa saad sellise e-kirja, milles justnagu meie küsime su parooli, edasta see palun aadressile privacy@wikimedia.org, et me saaks uurida, kust see kiri pärineb.

Kui kaua me sinu andmeid säilitame?

Kui me saame sinult isiklikku teavet, säilitame me seda võimalikult lühikest aega, mis on piisav Wikimedia saitide ülalpidamise, mõistmise ja parandamise eesmärgi ja asjakohaste seaduste täitmiseks. Enamikul juhtudel kustutatakse, koondatakse või anonümiseerituakse isiklik info 90 päeva järel. Mitteisiklikku infot võidakse vajadusel säilitada tähtajatult. (Vaata näiteid KKK-st.)

Palun pea meeles, et kui teed mis tahes Wikimedia saidile kaastööd, näitab lehekülje ajalugu sinu muudatuse tegemise aega, sinu kasutajanime (kui oled sisse logitud) või sinu IP-aadressi (kui teed muudatuse sisse logimata). Kaastöö tegemise ja redaktsiooniajalugude läbipaistvus on meie sisuprojektide efektiivsuse ja usaldusväärsuse jaoks väga tähtis. Andmete säilitamise kohta saad pikemalt lugeda siit.

Sinu õigused

Infot selle kohta, kuidas taotleda oma isikuandmete eemaldamist, või teiste õiguste kohta, leiad KKK-st. Kui soovid oma isikuandmetele ligi pääseda, neid uuendada või nende töötlemist keelata, või alla laadida koopiat oma isikuandmetest teisele organisatsioonile üleviimiseks, saad meiega ühendust võtta. Me vastame sinu taotlusele kooskõlas kohalduva seadusega.

Palun pane tähele, et mõnda nendest õigustest saad kasutada ka ilma meie sekkumiseta. Näiteks kui oled registreeritud kasutaja, saad vaadata ja uuendada osa oma isikuandmetest oma eelistustes, samuti oma kasutajakonto andmeid alla laadida. Lisaks saad valida, milliseid teavitusi saad ja kui tihti, minnes teavituseelistuste lehele.

Oluline teave

Selleks, et kaitsta Wikimedia Sihtasutust ja ülejäänud kasutajaid, pead nõustuma siinsete andmekaitsepõhimõtetega või Wikimedia saite mitte kasutama.

Kus asub Wikimedia Sihtasutus ja mida see minu jaoks tähendab?

Wikimedia Sihtasutus on mittetulunduslik organisatsioon, mille peakorter asub San Franciscos Californias ning serverid ja andmekeskused Ameerika Ühendriikides. Kui sa otsustad Wikimedia saite kasutada (nii Ameerika Ühendriikides kui ka mujal), pead mõistma, et sinu isiklikku infot võidakse koguda, edastada, säilitada, töödelda, avaldada ja muudel viisidel kasutada Ameerika Ühendriikides siinsetes põhimõtetes kirjeldatud viisidel. Samuti pead mõistma, et me võime sulle osutatavate teenustega seoses sinu kohta käivat teavet edastada Ameerika Ühendriikidest teistesse riikidesse, millel võivad olla teistsugused või vähem ranged andmekaitseseadused kui sinu kodumaal.

Our Response to Do Not Track (DNT) signals

We are strongly committed to protecting users' Personal Information. Under this Policy, we may share your information only under particular situations, which you can learn more about in the "When May We Share Your Information" section of this Privacy Policy. In particular, we do not share your Personal Information for marketing purposes.

Because we protect all users in accordance with this Privacy Policy, we do not change our behavior in response to a web browser's "do not track" signal.

For more information regarding Do Not Track signals and how we handle them, please visit our FAQ.

Muudatused siinsetes põhimõtetes

Kuna asjaolud muutuvad aja jooksul ja me soovime, et meie andmekaitsepõhimõtted oleks kooskõlas meie tegevuse ja seadusega, võib olla vaja neid põhimõtteid aeg-ajalt muuta. Jätame endale õiguse seda teha järgmiselt:

  • Kui teeme ulatuslikke muudatusi, esitame muudatusettepanekud kasutajatele vähemalt kolmes keeles (meie valikul) avalikuks kommenteerimiseks vähemalt 30 kalendripäeva kestva perioodi jooksul. Enne kommenteerimisperioodi algust teavitame muudatusettepanekutest ja kommenteerimisvõimalusest Wikimedia saitide kaudu ja WikimediaAnnounce-L listi või sarnase meililisti kaudu.
  • Väiksemad muudatused, näiteks grammatikaparandused, halduslikud või õiguslikud muudatused, või väärate väidete parandused, avaldame ning kui võimalik, teavitame nendest kolm kalendripäeva ette WikimediaAnnounce-L listi või sarnase meililisti kaudu.

Me palume, et sa tutvuksid kõige uuema versiooniga meie andmekaitsepõhimõtetest. Kui jätkad Wikimedia saitide kasutamist pärast järgmise versiooni kehtimahakkamist, tähendab see nõustumist uue versiooniga.

Meie kontaktandmed

Kui sul on käesolevate andmekaitsepõhimõtete kohta, või nende alusel kogutud teabe kohta, küsimusi või ettepanekuid, palun saada meile e-kiri aadressile privacy@wikimedia.org või võta ühendust siin. Kui asud Euroopa Majanduspiirkonnas ja sul on küsimusi oma isikuandmete kohta või soovid neile ligipääsu, nende uuendamist või kustutamist, saad võtta meie esindajaga ühendust e-postiaadressil EUrepresentative.Wikimedia@twobirds.com või kirja teel:

Bird & Bird GDPR Representative Ireland
29 Earlsfort Terrace
Dublin 2
D02 AY28
Ireland
Kontaktisik: Vincent Rezzouk-Hammachi

Kui oled eraisik Suurbritannias ja sul on küsimusi oma isikuandmete kohta või soovid neile ligipääsu, nende uuendamist või kustutamist, saad võtta meie esindajaga ühendust e-postiaadressil UKrepresentative.Wikimedia@twobirds.com või kirja teel:

Bird & Bird GDPR Representative Services UK
12 New Fetter Lane
London
EC4A 1JP
United Kingdom
Kontaktisik: Vincent Rezzouk-Hammachi

Meie Euroopa Majanduspiirkonna ja Suurbritannia esindajatega saab ühendust võtta ainult andmekaitse küsimustes.

Sõltuvalt sinu jurisdiktsioonist võib sul olla õigus esitada kaebus sinu piirkonnas või riigis tegutsevale kontrolliasutusele.

Aitäh!

Täname, et lugesid meie andmekaitsepõhimõtteid. Loodame, et naudid Wikimedia saitide kasutamist, ja tunnustame sinu osalemist maailma suurima vaba teadmuse kogu loomisel, hooldamisel ja pidevalt arendamisel.

Palun pane tähele, et kui ingliskeelse originaalversiooni ja tõlke vahel esineb tähendus- või tõlgenduserinevusi, siis originaalversioon on ülimuslik.


This version was approved by Amanda Keton on June 7, 2021, pursuant to the Delegation of policy-making authority by the Board, and went into effect on June 25, 2021. Previous versions can be found below:

Andmekaitsega seotud leheküljed