Jump to content

Gizlilik Politikası/Özet

From Wikimedia Foundation Governance Wiki
This page is a translated version of the page Policy:Privacy policy/Summary and the translation is 96% complete.
Wikimedia Foundation Privacy Policy
Bu, Gizlilik Politikasının bir özetidir. Tamamını okumak için sayfa çubuğunu aşağı kaydırın veya buraya tıklayın.
Sorumluluk reddi:Bu özet Gizlilik Politikasının bir parçası değildir ve yasal bir belge değildir. Bunu, sadece Gizlilik Politikamızın kullanıcı-dostu bir arayüzü olarak düşünün.

Özgür bilgi hareketine katılmak için kişisel bilgi vermek zorunda olmamanız gerektiğine inandığımızdan;

  • Herhangi bir Wikimedia Sitesini bir hesap oluşturmadan okuyabilir, düzenleyebilir veya kullanabilirsiniz.
  • Bir e-posta adresi ya da gerçek bir isim vermeden bir hesap açabilirsiniz.

Wikimedia Sitelerinin nasıl kullanıldıklarını anlamak böylece sizin için daha iyi hale getirmek istediğimizden, şu hallerde sizden bilgi toplarız:

Taahhüt ediyoruz ki:

Biliniz ki:

  • Bir Wikimedia Sitesine ekleyeceğiniz her içerik ve yapacağınız her değişiklik kamuya açık ve daimi olarak erişilebilir olacaktır.
  • Eğer bir Wikimedia Sitesine hesaba girmeden içerik ekler veya değişiklik yaparsanız, o içerik veya değişiklik o sırada kullanılan IP adresine atfedilerek kamuya açık daimi olarak erişilir olacaktır.
  • Gönüllü yazar ve katkı-sağlayıcı topluluğumuz kendi kurallarını kendi koyan bir organdır. Wikimdia Sitelerinin topluluk tarafından seçilen belli yöneticileri Wikimedia Sitelerini korumak ve politikaları uygulamak için, son eklemelere ilişkin kamuya açık olmayan bilgilere sınırlı erişimlerini mümkün kılan araçları kullanırlar.
  • Bu Gizlilik Politikası Wikimedia Vakfı tarafından işletilen tüm sitelere örneğin kendi gizlilik politikası olan (Wikimedia Shop gibi) veya üçüncü taraflar tarafından işletilen site veya hizmetler (Wikimedia Cloud Services üçüncü taraf yazılım projeleri gibi) uygulanMAZ .
  • Dünya genelindeki eğitim ve araştırmaya adanmışlığımızın bir parçası olarak zaman zaman kamuya açık ve genellikle veri kümeleri ve veri siteleri yoluyla toplanmış kişisel olmayan bilgileri genel halka açıklarız.
  • Wikimedia Vakfı ve diğer kullanıcıların korunması için, bu Gizlilik Sözleşmesi'ni kabul etmiyorsanız, Wikimedia Sitelerini kullanmayabilirsiniz.
gizlilikle ilgili sayfalar