Jump to content

Wikimedia Foundation Confidentiality Agreement for Nonpublic Information

From Wikimedia Foundation Governance Wiki
This page is a translated version of the page Legal:Confidentiality agreement for nonpublic information and the translation is 95% complete.
Outdated translations are marked like this.

توافقنامهٔ محرمانگی - اطلاعات غیرعمومی

شما خدمات و حمایتی حیاتی و ارزشمند به جنبش ویکی‌مدیا ارائه می‌کنید و موفقیت پروژه‌های ما وابسته است به اعضایی چون شما که در اجتماع ویکی‌مدیا اختیارات ویژه دارند. در مقابل، ممکن است اطلاعات محرمانه از جمله اطلاعات خصوصی کاربران که نباید علنی شود در اختیار شما قرار بگیرد. این موافقتنامه میان شما و بنیاد ویکی‌مدیا نمایانگر تعهد متقابلمان به حفاظت از آن سنخ اطلاعات است. با امضای دیجیتال و تسلیم این سند تصدیق می‌کنید که دست کم X سال سن دارید و اقرار می‌کنید که این موافقت‌نامهٔ محرمانگی را که بین شما و بنیاد ویکی‌مدیا امضا می‌شود، خوانده‌اید و قبول دارید.

اطلاعات غیرعمومی. اطلاعات غیر عمومی، شامل تمام اطلاعات خصوصی (از جمله اطلاعات خصوصی کاربران) است که شما به عنوان یک عضو تائیدشدهٔ اجتماع ویکی‌مدیا از طریق استفاده از ابزارهائی که در مقام عضو مُجاز این اجتماع در اختیار دارید، یا از طریق دیگر افراد با دسترسی‌های مشابه به دست آورده‌اید. اطلاعات غیر عمومی شامل «اطلاعات شخصی» آن‌چنان که توسط سیاست محرمانگی ویکی‌مدیا تعریف‌شده است، نشانی‌های آی‌پی، و سایر اطلاعاتی است که به صورت عمومی در دسترس نیستند. این شامل آن اطلاعاتی نمی‌شود که خود کاربر در پروژه‌های ویکی‌مدیا علنی کرده‌است.

استثناهایی برای اطلاعات غیرعمومی. اطلاعات غیرعمومی شامل این موارد نمی‌شود: (الف) اطلاعاتی که در زمانی که در اختیار شما قرار گرفتند به صورت عمومی هم موجود بوده‌اند؛ (ب) اطلاعاتی که بعد از این که در اختیار شما گرفتند به شکلی دیگر عمومی شده‌اند و شما در عمومی شدنشان نقشی نداشته‌اید؛ (ج) اطلاعاتی که شما از قبل از این که در اختیارتان قرار بگیرند به آن‌ها دسترسی داشته‌اید و اسناد مکتوبی دارید که این را نشان بدهد، و خود اطلاعات مشمول سیاست محرمانگی ویکی‌مدیا نمی‌شوند؛ (د) اطلاعاتی که شما به دلیل قانونی موظفید در اختیار دیگران بگذارید، اما شما تعهد می‌کنید که اگر به دلیل قانونی مجبور شدید اطلاعات غیرعمومی را در اختیار مراجع قانونی بگذارید، فوراً بنیاد ویکی‌مدیا را در جریان می‌گذارید و مسئولیت‌های قانونی مرتبط با نشر چنین اطلاعاتی را نیز بر عهده می‌گیرید.

اعضای مُجاز اجتماع. اعضای مُجاز اجتماع ویکی‌مدیا کاربرانی هستند که از طریق فرآیندی معتبر که توسط بنیاد ویکی‌مدیا یا اجتماع کاربران اجرا می‌شود، به ایشان برای دسترسی به اطلاعات خصوصی موضوع سیاست محرمانگی اعتماد می‌شود. این گروه شامل آن اعضایی از جامعهٔ ویکی‌مدیا می‌شود که به انواع ابزارهایی دسترسی دارند که به آنها اجازه می‌دهد اطلاعات غیرعمومی دیگر کاربران یا اعضای اجتماع عمومی را ببینند، و همچنین اعضایی از اجتماع کاربران که می‌توانند به آن دسته از محتواها و اطلاعات کاربران که از دید مدیران خارج شده دسترسی داشته باشند، و توسعه‌دهندگان داوطلبی که به اطلاعات غیرعمومی دسترسی دارند را نیز شامل می‌شود. نمونه‌هایی از اعضای مجاز اجتماع ویکی‌مدیا عبارتند از پنهانگران، بازرسان کاربر، توسعه‌دهندگان داوطلب، و دیگر گروه‌های مشابه.

دسترسی به اطلاعات غیرعمومی بله شما توافق می‌کنید که:

 • از سیاست محرمانگی، سیاست دسترسی به اطلاعات غیرعمومی، و هرگونه سیاست مرتبط دیگری دربارهٔ اطلاعات غیرعمومی که با آن دو سیاست تعارض نداشته باشد تبعیت کنید؛
 • از فاش کردن اطلاعات غیرعمومی نزد دیگران اجتناب کنید مگر به شکلی که در سیاست‌های فوق اجازه داده شده‌است؛
 • از حساب کاربری خود به طور موجهی در برابر دسترسی و استفادهٔ غیرمجاز محافظت کنید؛
 • دسترسی، استفاده و افشای اطلاعات غیرعمومی را تنها به شکل مورد نیاز و در حدی که به شما در سِمَت شما به عنوان عضو مجاز اجتماع ویکی‌مدیا اجازه داده شده محدود کنید؛
 • اگر اطلاعات غیرعمومی را نزد شخص ثالثی (مثلاً نزد مجریان قانون) افشا کردید، ظرف ۱۰ روز این را به check-disclosure@wikimedia.org اطلاع داده و توضیح بدهید؛

نقض توافقنامه. شما توافق می‌کنید که در صورت تخطی از این توافقنامه، از جمله دسترسی، استفاده، و یا افشای اطلاعات غیرعمومی به شکل نامناسب:

 • تخلف خود را بلافاصله به اطلاع بنیاد ویکی‌مدیا می‌رسانید؛
 • دردصورت درخواست بنیاد ویکی‌مدیا، تمامی اطلاعات غیرعمومی را که در دسترس و کنترل شما قرار دارند پاک می‌کنید و یا از بین می‌برید؛
 • دسترسی شما به اطلاعات غیرعمومی می‌تواند قطع شود؛ و
 • بنیاد ویکی‌مدیا می‌تواند اقدامات قانونی مقتضی را در مورد شما انجام بدهد، که می‌تواند شامل ممنوعیت‌های قانونی و یا (در موارد عمدی) جریمه‌های مالی برای شما باشد.

مفاد دیگر. شما همچنین موافقت می‌کنید:

 • این موافقتنامه موجب استخدام، عاملیت، مشارکت یا سرمایه‌گذاری مشترک بین شما و بنیاد ویکی‌مدیا نمی‌گردد؛
 • شما نمی‌توانید حقوق یا مسؤولیت‌هایی که تحت این توافق به شما اهدا یا محول می‌شوند به شخص یا گروه دیگری منتقل یا منسوب کنید؛
 • خود شما به تنهایی مسئول نحوهٔ دسترسی و استفاده از اطلاعات غیرعمومی هستید و ممکن است فعالیت و حساب کاربری شما توسط دیگر کاربران مجاز یا بنیاد ویکی مدیا مورد بازرسی قرار گیرد؛ و
 • قوانین ایالت کالیفرنیا و ایالات متحده امریکا بر این توافقنامه حاکم است (بدون ارجاع به تعارض اصول قانون).

رابط

با تایپ کردن نام خودتان ذیل این فرم و علامت زدن جعبه و کلیک کردن روی «امضای سند» (Sign Document)، تصدیق می‌کنید که این توافقنامه بین خود و بنیاد ویکی‌مدیا را خوانده‌اید و با آن موافق هستید. علاوه بر وظایف دیگر، شما باید:

(۱) اطلاعات غیرعمومی، همان‌طور که در این توافق تعریف‌شده‌اند، را محرمانه نگاه دارید؛
(۲) بنیاد ویکی‌مدیا را در جریان فاش‌کردن این اطلاعات به هر فرد یا گروه، به طور مثال مجریان قانون، قرار دهید؛ و
(۳) از سیاست محرمانگی و سیاست دسترسی به اطلاعات غیرعمومی تبعیت کنید؛ و
(۴) یک نشانی پست الکترونیکی معتبر مرتبط با حساب کاربری خود در اختیار بنیاد ویکی‌مدیا قرار دهید و از طریق همان حساب برای کسب دسترسی درخواست کنید.

متن متفرقه برای مقاصد ترجمه

با تایپ کردن نام خودتان ذیل این فرم و علامت زدن جعبه و کلیک کردن روی «امضای سند» (Sign Document)، تصدیق می‌کنید که هم این توافقنامه بین خود و بنیاد ویکی‌مدیا و هم توافقنامهٔ داوطلبان پاسخگویی را خوانده‌اید و با آن موافق هستید. علاوه بر وظایف دیگر، شما باید:

توافقنامهٔ محرمانگی عام - اطلاعات غیرعمومی

توافقنامه محرمانگی مخصوص داوطلبان پاسخگویی - اطلاعات غیرعمومی

امضای سند

صفحات مربوط به حریم خصوصی